علیرضا پناهیان: به دلیل وجود ولایت در ایران گناهان ما بخشوده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علیرضا پناهیان از چهره‌های تندروی نزدیک به رهبر ایران مدعی شد به دلیل وجود ولایت در این کشور، خداوند مردم گناهگار را می‌بخشد.

به گزارش وبگاه انتخاب پناهیان در مراسم سخنرانی شب‌های قدر با استناد به روایتی از امام پنجم شیعیان مدعی شد: « خداوند عذاب می‌کند هر مردمی را که امام جائر و ستمگر را بپذیرند اگرچه مردم در آن جامعه نیکوکار و باتقوا باشند، اگر یک امام عادلی درجامعه حاکم باشد خداوند گناهان آن مردم را می‌بخشد اگرچه گناهکار باشند؛ امروز بخشی از بخشودگی گناهان ما به خاطر اصل ولایت در جامعه ما است.»

او همچنین دنیای غرب را دنیای متوحش نامید که « تنها ادعای حقوق بشر و خدمت بشریت دارند که همه آن دروغ و نیرنگ است و جز بند کشیدن ملت‌های ضعیف هدفی ندارند» و گفت که «سیاستمداران ما باید به صورت سیاستمدارن غربی بزنند و بگویند شما وحشی هستید»

این چهره تندرو پیش از این هم اظهارات جنجالی داشت. او در روز یکشنبه 15 مارس، وی در اشاره به هدف قرار گرفتن محور ایران و متحدانش در منطقه گفت: «کرونا یک جنگ بیولوژیک، علیه بشریت و محور مقاومت است.»
پس از این سخنان پناهیان معاون وزیر بهداشت ایران با رد این دیدگاه که شیوع ویروس کرونا در راستای «جنگ بیولوژیکی» قرار دارد، گفت: «براساس ارزیابی ما، اینگونه نیست.»

اگر چه پناهیان مدعی بخشوده شدن گناهان در ایران به دلیل وجود ولایت شد اما لازم به ذکر است که از نظر تعداد زندانیان، ایران نهمین کشور دنیاست و بیش از 240 هزار نفر در این کشور به جرم‌های مختلف زندانی شده و بخشودگی شامل حال آنان نشده است.

حسین پورمند مدیرکل قضایی و اجرای احکام سازمان زندانهای ایران در ماه آوریل 2019 اعلام کرد که ظرفیت اشغال شده زندانهای ایران 127.68 درصد است. پیشتر هم سیدحسن موسوی چلک» رئیس انجمن مددکاری اجتماعی وقت ایران گفته بود که در هر ساعت 50 زندانی جدید وارد زندان‌های ایران می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید