محمود صادقی به زندان می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود صادقی، عضو پارلمان ایران در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد که دادگاه، تجدیدنظرخواهی او را رد کرده و حکم 21 ماه حبس و 10 میلیون جزای نقدی برای او، تایید شده است.

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس ایران، در توئیتر از تایید حکم صادر شده برای او خبر داد.

او در این باره نوشت: «‏شعبه 36 دادگاه تجدیدنظراستان تهران، تجدیدنظرخواهی اینجانب از رأی دادگاه شعبه 1057 کارکنان دولت را رد کرد و رأی دادگاه بدوی مبنی بر ده میلیون جزای نقدی و 21 ماه حبس را عینا تأیید کرد».
صادقی تاکید کرد که دادگاه قبلا وقت احتیاطی برای 18 ژوئیه (28 تیر) تعیین کرده بود اما امروز به گفته او «به صورت غیرمنتظره» رای صادر کرد.

خبرگزاری فارس، 21 آوریل 2020، گزارش داد که دادگاه برای محمود صادقی حکم صادر کرده که بر اساس آن، او به 21 ماه حبس و پنج میلیون جزای نقدی محکوم شده است.

محکومیت صادقی در پی شکایت صادق آملی لاریجانی رئیس کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس پیشین قوه قضاییه از وی صادر شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود صادقی، در 24 نوامبر 2016، به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس ایران، با دادن تذکری در صحن علنی مجلس، خواستار شفاف‌سازی درباره 63 حساب بانکی به نام رئیس وقت قوه قضائیه ایران شد که سود بانکی آنها ماهانه 20 میلیارد تومان بود.

در پاسخ به پرسش صادقی، علی طیب‌نیا وزیر وقت اقتصاد دولت یازدهم و همچنین صادق لاریجانی، صحت چنین پرسشی را از اساس رد کردند.

صادق لاریجانی در این باره گفت: «این مسئله مربوط به سال 74 یعنی 21 سال قبل است و در زمان رؤسای قوه سابق و اسبق با اجازه رهبری اموال مربوط به قوه قضاییه، به حسابی به نام قوه قضاییه واریز می‌شود و اینکه می‌گویند حساب شخصی است99.5 درصد هم نه بلکه صد در صد کذب است».

محمود صادقی نیز علیه آملی لاریجانی به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرد اما نتیجه‌ای از آن نگرفت. او 21 اوت 2019، با نوشتن توئیتی در این باره اعلام کرد که دادگاه درباره شکایت او از صادق آملی لاریجانی مبنی بر «ایراد توهین و افترا» به او، «قرار منع تعقیب» صادر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید