نماینده ایران در اوپک در اثر خونریزی مغزی جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین کاظم‌پور اردبیلی نماینده ایران در اوپک و دیپلمات باسابقه این کشور که مدتی قبل، به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستانی در تهران به کما رفته بود، ساعتی پیش جان باخت.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، شنبه 16 مه 2020، حسین کاظم‌پور اردبیلی در نخستین ساعات امروز در یکی از بیمارستان‌های تهران پس از تحمل دوره‌ای از بیماری، جان باخت.

بر اساس این گزارش، او چندی پیش در پی خونریزی مغزی به کما رفته و در بیمارستان بستری بود.

کاظم‌پور اردبیلی، وزیر بازرگانی اسبق، سفیر سابق ایران در ژاپن؛ از دیپلمات‌های شناخته در دوران حکومت جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید. او از سال 2013 که نماینده ایران در اوپک شد، بارها کشورهایی که در سیاست‌های تحریم آمریکا علیه ایران، همکاری کرده‌اند را مورد نکوهش قرار داده بود، اما عملکرد او گاه مورد انتقاد رسانه‌های ایران قرار گرفته است.

وب‌سایت نود اقتصادی در 17 ژوئن 2018، با اشاره به اقدام برخی کشورهای عضو اوپک برای افزایش تولید نفت به منظور جبران کمبود حاصل از عدم فروش نفت ایران، نوشت: «در این میان نماینده ایران در اوپک کاظم‌پور اردبیلی است، او که از ابتدای انتصابش توسط زنگنه وقت چندانی برای بررسی مشکلات ایران در اوپک نداشته و از ابتدا هم یک خط در میان در توسعه سیاست‌های این وزارتخانه در اوپک حضور داشته است» و در ادامه نسبت به نقش‌آفرینی موثر نماینده ایران در اوپک ابراز تردید کرده بود.

در ادامه این گزارش آمده است، حسین کاظم‌پور اردبیلی، به عنوان نماینده ایران در اوپک، تحریم‌های آمریکا علیه کشورش را «غیرقانونی» خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید