ایران امروز جمعه یک سرهنگ پاسدار کشته شده‌ در سوریه را تشییع می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران گزارش کردند یکی دیگر از پیکارجویان ایرانی به نام ابوالفضل سرلک که در جنگ داخلی سوریه کشته شده، روز جمعه 15 می 2020 در شهر ری تشییع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر «مدافع حرم سرهنگ پاسدار ابوالفضل سرلک» از فرماندهانی بود که سال‌ها در سوریه و عراق جنگیده، او روز یکشنبه 10 می 2020 در «شرق حلب بر اثر برخورد با تله‌های انفجاری» کشته شد و روز جمعه در شهر ری تشییع و در حرم عبدالعظیم دفن خواهد شد.

ایران در طی سال‌های گذشته با اعزام نیروی ایرانی، عراقی، افغان و پاکستانی و دیگر نیروهای شبه‌نظامی طرفدار خود به سوریه، در سرکوب و به خشونت کشاندن اعتراضات مردم این کشور که در ابتدا به شکل مسالمت‌آمیزی آغاز شد، نقش مستقیم ایفا کرد.

آمار دقیقی از پیکارجویان ایرانی و شبه‌نظامیان افغان، پاکستانی، لبنانی و عراقی که در جنگ داخلی سوریه و در حمایت از بشار اسد کشته شده‌اند وجود ندارد ولی در یکی از آخرین اظهارنظرها در ماه می 2019، رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات «بنیاد شهید و امور ایثارگران» ایران، تعداد پیکارجویان ایرانی کشته شده را حدود 2 هزار نفر اعلام کرد. علاوه بر این کشته، چندهزار نفر از پیکارجویان اجاره‌ای افغانستانی و پاکستانی که در قالب گردان‌های زینبیون و فاطمیون راهی سوریه شده‌اند، نیز کشته شدند.

براساس آمارها جنگ داخلی سوریه بیش از نیم میلیون کشته و چندین میلیون آواره در پی داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید