ایران؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت برکنار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران روز دوشنبه 11 مه 2020 از برکناری وزیر صنعت، معدن و تجارت این کشور خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، ساعاتی پس از برکناری رضا رحمانی از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور طی حکمی، «مدرس خیابانی» را به عنوان سرپرست این وزارت تعیین کرد.

قابل ذکر است که رضا رحمانی به دلیل مسائل مختلف از جمله «افزایش جهشی قیمت بنزین و توزیع کالا» مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود. یک نماینده مجلس ایران با بیان اینکه «قیمت پراید پرواز کرده است»، از احتمال استیضاح این وزیر خبر داده بود.

قیمت پژو 405 به 103 میلیون تومان و قیمت تیبا نی در آستانه 100 میلیون تومان در ایران است، این جهش قیمت ناگهانی خودرو، احتمال استیضاح شدن وزیر صمت را پیش آورده است. بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، دوشنبه 11 مه 2020، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس ایران، با اشاره به مشکلات صنعت خودرو در این کشور گفت: «در حال حاضر وضعیت صنعت خودروسازی کشور دچار مشکلاتی شده و به گفته برخی متخصصان قیمت پراید پرواز کرده است».

به گفته او، به علت قیمت «سرسام‌آور» خودرو، زمزمه استیضاح وزیر صمت از سوی برخی از نمایندگان به گوش می‌رسد.

حاجی دلیگانی، مرتفع شدن مشکلات اساسی مردم توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت را خواستار شد و افزود: «باید از وزرای اقتصادی برای حضور در مجلس دعوت شود تا اقداماتی را که قرار است برای ساماندهی بازار انجام دهند، بررسی شود».

برخی مسئولان «دلالان» را مقصر گرانی خودرو معرفی کردند. سایپانیوز امروز گزارش داد، امیر جعفرپور معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت با اعلام اینکه دلالان بازار خودرو را به هم ریختند، گفت: «اطمینان می‌دهم که به زودی قیمت خودرو در بازار اصلاح می‌شود و دیگر مردم با قیمت‌های بالا مواجه نخواهند شد».

او در ادامه وعده کاهش قیمت خودرو را داد و افزود: «به زودی قیمت خودرو در کارخانه‌های خودروسازی تجدیدنظر می‌شود، این امر ضمن حذف دلالان باعث خواهد شد که قیمت‌ها دیگر هیجانی افزایش پیدا نکند و مردم با شوک قیمتی روبرو نشوند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید