جهانگیری: حادثه دردناک ناوچه کنارک غمی سنگین بر دل و جان ملت ایران نشاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ایران دوشنبه 11 مه 2020 در حساب کاربری خود در توییتر نوشت، حادثه دردناک ناوچه کنارک غمی سنگین بر دل و جان ملت ایران نشاند.

جهانگیری نوشت: «حادثه دردناک و ناگوار ناوچه کنارک که به شهادت 19 تن و مجروحیت 15 نفر از دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی انجامید، غمی سنگین و عمیق بر دل و جان ملت ایران نشاند». او در ادامه این توییت افزود: «بی تردید بررسی دقیق و بدون اغماض علت وقوع این حادثه تلخ به گونه‌ای که از تکرار چنین حوادثی در آینده جلوگیری کند، موجب کاهش آلام و رنج مردم وبازماندگان می شود».

روابط عمومی نیروی دریایی ارتش ایران روز دوشنبه 11 می در بیانیه‌ای ضمن تشریح چگونگی بروز حادثه برای یکی از شناورهای سبک در منطقه عمومی آب‌های جاسک و چابهار، از کشته شدن 19 تن در این حادثه خبر داد.

طبق گفته روابط عمومی نیروی دریایی این شناور به وسیله یک موشک خودی به صورت اشتباهی هدف قرار گرفته است.

وابط عمومی نیروی دریایی ارتش در بیانیه‌ای گفته است، عصر روز یکشنبه 10 می 2020 در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش ایران در آبهای جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد و تعدادی از دریادلان نیروی دریایی جان خود را از دست دادند.

در این حادثه 19 تن از پرسنل نیروی دریایی کشته و 15 نفر نیز زخمی شدند.

روابط عمومی نیروی دریایی ارتش ایران تأکید کرد تا بررسی دقیق تیم‌های کارشناسی حاضر در محل حادثه، از هرگونه گمانه‌زنی در این خصوص پرهیز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size