نماینده مجلس ایران: موج دوم کرونا در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نماینده پارلمان ایران، روز یکشنبه 10 مه، نسبت به بموج دوم کرونا هشدار داد؛ آنهم در حالیکه شهروندان یک هفته بعد از برداشته‌شدن تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی به هدف جلوگیری از شیوع کووید 19، توجهی به تدابیر پیشگیرانه و حمایتی در مقابله با ویروسی ندارند که باعث جان‌باختن هزارن تن در کشور شده است.

محمد جواد جمالی نوبندجانی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت: در موج دوم شیوع ویروس کرونا، افراد بیشتری مبتلا خواهند شد.

او همچنین از شهروندان انتقاد کرد که خطر بیماری کووید 19 را جدی نمی‌گیرند.

نوبندجانی روز یکشنبه 10 مه، در مصاحبه با خبرگزاری «ایلنا»، افزود که ادامه این بی مبالاتی از سوی شهروندان، منجر به مبتلا شدن شمار بیشتر در موج دوم کرونا خواهد شد.

نه ماسک، نه فاصله‌گذاری اجتماعی

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در استان‌های شیراز و فارس تجمعات عمومی بدون رعایت قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی، برگزار می‌شود و مردم در وسائل حمل و نقل عمومی از ماسک استفاده نمی‌کنند، افزود: «شکی نیست که باید با این افراد برخورد شود زیرا آنها نقش مستقیمی در شیوع کرونا دارند».

این درحالی است که وزارت بهداشت ایران، روز یکشنبه 10 مه، اعلام کرد، 1383 مورد تازه ابتلاء به کووید 19، ثبت شده است که مجموع مبتلایان را 107.603 مورد رسانده و 51 جان باخته ناشی از کرونا نیز به ثبت رسیده است که مجموع تعداد جان باختگان را به 6،640 می‌رساند.

مسئولان امور دیروز، شنبه 9 مه، از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در جنوب غربی کشور خبر دادند، آنهم در حالی که بسیاری از مسئولان، هشدار داده‌اند که این پاندمیک می‌تواند در شکل موج دوم، بازگردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید