روزنامه ایران: نجفی به اشد مجازات محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه ایران گزارش داد که محمد علی نجفی شهردار اسبق تهران به اتهام قتل همسر دومش از سوی دادگاه به اشد مجازات محکوم شد. این در حالی است که هنوز سخنگوی قوه قضائیه ایران این خبر را تأیید نکرده است.

به گزارش روزنامه ایران، این حکم در حالی از سوی قضات شعبه دهم دادگاه کیفری تهران صادر شد که وی در آخرین حکمش که آذر سال گذشته صادر شده بود از جنبه عمومی جرم به هفت و نیم سال حبس برای قتل عمد محکوم شده بود که با اعتراض وکیل متهم و نقض حکم از سوی دیوانعالی کشور پرونده به شعبه هم عرض ارجاع داده شد و هفته گذشته آخرین جلسه دادگاه او برگزار شد.

حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی، شنبه 9 می 2020 اعلام کرد که محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران که به علت قتل میترا استاد همسر دومش، در زندان به سر می‌برد، فردا بار دیگر در دادگاه حاضر می‌شود.

از سوی دیگر، شکایت شرکت شمس‌الشموس و الیاس قالیباف فرزند محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران از نجفی تحت عنوان «نشر اکاذیب و گزارش خلاف واقع» علت تشکیل این دادگاه گفته شده بود.

به گفته او جلسه این دادگاه در شعبه 1059 مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت برگزار می‌شود.

گودرزی، 1 مارس 2020 در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان از تشکیل این دادگاه در تاریخ 10 می خبر داده بود.

گفتنی است، محمدعلی نجفی که یک چهره اصلاح‌طلب به شمار می‌آید پس از آنکه پست شهرداری تهران را از قالیباف اصولگرا که یک چهره شناخته شده از حزب مقابل اصلاح‌طلبان بود، تحویل گرفت به افشاگری علیه او پرداخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید