آخرین آمار کرونا در ایران؛ 104691 مبتلا و 6541 فوتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که شمار مبتلایان کرونا در ایران به 104691 و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 6541 نفر رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 8 مه 2020، کیانوش جهانپور، از شناسایی 1556 بیمار جدید کووید 19 بر اساس «معیارهای قطعی تشخیصی»، از دیروز تا امروز خبر داد.

به گفته او، در طول 24 ساعت گذشته، 55 بیمار کرونا، جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که 83837 بیمار کرونا تاکنون بهبود یافته‌ و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 2711 بیمار نیز در «وضعیت شدید» این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

او همچنین اعلام کرد که تاکنون 558899 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

از زمان شیوع کرونا در ایران، انتقادات زیادی از آمار این بیماری که توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود، مطرح شده است. علاوه بر چند عضو شورای شهر تهران که آمار فوتی‌ها و مبتلایان را بسیار بالاتر از آنچه وزارت بهداشت اعلام کرده دانستند، برخی از شهروندان نیز به رسانه‌ها گزارش دادند که در گواهی فوت بستگان آنها که بر اثر کرونا جان باختند، علت دیگری ذکر شده است.

بر اساس گزارش همشهری آنلاین، جهانپور 20 آوریل، در نشست خبری ویدیو کنفرانسی که از وزارت بهداشت برگزار شد در پاسخ به انتقادات مطرح شده درباره آمارهای ابتلای قطعی کرونا در ایران گفت: «موارد قطعی شناسایی شده کرونا را اعلام می‌کنیم و علم غیب نداریم که موارد شناسایی نشده را بگوییم و این به معنی این نیست که موارد غیرقطعی یا شناسایی نشده نداریم».

او با بیان اینکه «موارد منفی کاذب و شناسایی نشده» وجود دارد، تاکید کرد که در آمارهای وزارت بهداشت چنین آماری نیست.

او در پاسخ به کسانی که آمارهای واقعی را بیشتر از آمار وزارت بهداشت عنوان کرده‌اند گفت: «آماری که ما اعلام می‌کنیم موارد شناسایی شده است، اما مواردی که شناسایی نکردیم که قابل اعلام نیست. فقط چیزی که مستند داریم و قطعی است را اعلام می‌کنیم و جز این هم اعداد دیگری را با فشار هیچ شخصی اعلام نخواهیم کرد و دوستان هم بیش از حد اصرار نکنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size