یک دانشجوی نخبه در چنگال سپاه؛ برادرش امیدوار است او واداربه خودکشی نشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

برادر یک دانشجوی ایرانی که 26 روز پیش توسط سپاه پاسداران در ایران دستگیر شده بود، آرزوی دیگری جز این در مخلیه اش نیافت که بگوید: « امیدوارم او را وادار به خودکشی نکنند».

روزهای زیادی گذشته، بدون اینکه خانواده علی یونسی، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف، برنده مدال طلا در المپیک جهانی و بازداشت شده توسط سپاه پاسداران ایران ، قادر باشند اطلاعی از وضعیت فرزند دلبندشان به دست آورند.

رضا یونسی، برادر علی، ساکن سوئد، دو روز پیش در توئیتی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «پدر من به دادسرای زندان اوین مراجعه کرد، اما آنها به او اجازه ورود ندادند. مشخص نیست که به دنبال چه چیزی هستند زیرا به برادر من اجازه ندادند که بعد از 24 روز از دستگیری با خانواده تماس تلفنی داشته باشد تا از سلامت او مطمئن شویم». رضا یونسی افزود: «علی عزیزم امیدواریم که آنها تو را مجبور به خودکشی نکنند».

ضرب و شتم شدید

ایدا یونسی، خواهدر علی نیز روز یکشنبه گذشته در یک فیلم کوتاه از طریق «توییتر» فاش کرد که برادرش در جریان دستگیری در خانه اش، هدف ضرب و شتم شدید قرار گرفته و و با فحاشی ماموران امینتی مواجه شده است.

او نیز مراتب نگرانی خانواده خود را از شرایط بازداشت برادرش و احتمال شکنجه شدن او، ابراز داشت.

گفتنی است 12مامور امنیتی درپوشش عادی، مبادرت به دستگیری علی یونسی کردند که در المپیاد جهانی نجوم که در سال 2017 در چین برگزار شد، موفق به کسب مدال طلا گردید.

به گفته خواهر علی یونسی، او متهم به اقدامات خراب کارانه شده؛ هر چند که مسئولان ایرانی، علت دستگیری او را فاش نکرده اند.

خرابکاران و منافقین

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، امروز سه شنبه 5 مه در یک نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره بازداشت‌های اخیر دانشجویان، گفت که «ضد انقلاب و منافقین» با یک دیگر همدست شده اند.

اسماعیلی افزود که آنها با توجه به مشغول بودن مسئولان به امر مبارزه با کرونا، در صدد دست زدن به عملیات خرابکارانه بودند.

او همچنین تاکید کرد که خانواده یکی از دانشجویان قبلا از اعضای «منافقین» ( سازمان مجاهدین خلق) بوده است.

برأساس گزارش‌ها، علی یونسی به همراه امیر حسین مرادی، هم دانشگاهی خود و دانشجوی رشته فیزیک دانشگاه صنعتی شریف، در 10 آوریل بوسیله ماموران امنیتی در لباس عادی، بدون هیچ توضیحی دستگیر شدند.

دستگیری این دو دانشجو با موجی از اعتراض فعالان و دانشگاهیان در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و دو هشتگ در توئیتر به نام آنها در مطالبه آزادسازی یا دست‌کم روشن شدن سرنوشت این دو، انتشار یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size