پلیس ایران تهدید کرد با «هنجارشکنان فضای مجازی» برخورد می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس پلیس فتا ناجا، برخی فعالیت‌ها در فضای مجازی را «مجرمانه» خواند و تهدید کرد با کسانی که «محتوایی در تضاد با اخلاقیات حاکم بر فرهنگ جامعه» منتشر کنند، برخورد می‌شود.

«وحید مجید» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، شنبه 2 مه 2020، شیوع کرونا و کاهش تردد و در خانه ماندن را باعث «رواج ناهنجاری‌های اخلاقی در این فضا و سوءاستفاده مجرمان از این شرایط» دانست و مدعی شد که «بستر وقوع رفتارهای مجرمانه و هنجارشکنی‌ها» در خارج از ایران است و پلیس اینترپل در راستای «استرداد مجرمان و مسدودسازی صفحات مجرمانه این افراد اقدامات لازم را انجام و در حال پیگیری است».

رئیس پلیس فتا ناجا از فعالیت برخی به گفته او «سایت‌های غیراخلاقی» در ایران خبر داد که «پلیس فتا و سایر نهادهای امنیتی در کشور ضمن رصد دقیق رفتار مجرمانه این گروه ها و اشخاص برابر قانون با آن ها برخورد خواهد کرد».

او به «کلیه فعالان حوزه سایبری و دارندگان صفحات پربیننده در داخل» هشدار داد «به هیچ عنوان بستر وقوع اقدامات مجرمانه را به صورت خواسته یا ناخواسته فراهم نکنند» و در صورتی که قوانین را رعایت نکنند با آنها برخورد قانونی می‌شود».

پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، میلیون‌ها انسان در کشورهای مختلف مجبور شدند در خانه بمانند تا زنجیره انتقال این ویروس متوقف شود، همین امر باعث افزایش حضور کاربران در فضای مجازی شد، در این بین ایران، به بهانه‌های مختلف، شدت برخورد با فعالان دنیای مجازی را شدت بخشید و با انتساب اتهامات مبهم به ناشران اخبار درباره وقایع روز از جمله بیماری کرونا، آنها را بازداشت می‌کند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس این بخش، 7 اسفندماه 1398، اعلام کرد که «24 نفر در رابطه با شایعه‌سازی در فضای مجازی با موضوع شیوع بیماری کرونا، بازداشت و به مراجع قضایی معرفی شدند و 118 نفر از کاربران مورد تذکر و ارشاد قرار گرفتند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size