فساد فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران یک مقام این نهاد را وادار به استعفا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دبیر سابق فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران اعلام کرد که از سمت خود استعفا داد چون نمی‌خواست شریک تصمیمات اشتباه فدراسیون باشد.

حمید عطاالهی، شنبه 2 مه 2020، پس از گذشت دو سال از زمان استعفایش، علت این اقدام خود را عدم آشنایی و رعایت قوانین بین‌المللی توسط فدراسیون دوچرخه‌سواری اعلام کرد و بر همین مبنا تصمیماتی می‌گرفت که با مخالفت او مواجه می‌شد اما پس از بی‌تاثیری مخالفت‌ها، او تصمیم به کناره‌گیری از فعالیت در این نهاد ورزشی گرفته است.

به گفته او، یکی از این تصمیمات نادرست؛ «گرفتن تست سلامت» از رکابزنان بدون اطلاع نادو (ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) و وادا (آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ)، بود و بر اساس همین تست دوچرخه‌سواران را محروم یا می‌بخشیدند.

عطاالهی از ارسال «ایمیل‌هایی» توسط «اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری» به فدراسیون ایران برای ارائه توضیح درباره این تخلف و تشکیل پرونده در این زمینه، خبر داد.

او «استفاده از مربی محروم» را دیگر تخلف فدراسیون دوچرخه‌سوای ایران دانست که منجر به تشکیل پرونده دیگری برای فدراسیون ایران توسط «اتحادیه جهانی» شد.

دبیر سابق فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران علت سکوت خود به مدت دو سال را امید برای حل این مسائل از طریق رایزنی با «مدیران ارشد وزارت ورزش» عنوان کرد که این اقدام هم بی‌نتیجه باقی مانده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size