سپاه پاسداران خبر کشته شدن فرمانده نیروی هوایی خود در سوریه را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران به نقل از منابع آگاه مرتبط با سپاه پاسداران، خبر کشته شدن علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوائی سپاه را درجریان حملات هوایی اسرائیل درسوریه، تکذیب کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شنبه 2 مه، در پی انتشار اخباری از برخورد راکت های اسرائیلی در جریان بازدید حاجی زاده از پایگاه موشکی در شهر حمص، به نقل از منابع آگاه، کشته شدن حاجی زاده در این حمله هوائی را تکذیب کرد.

این واکنش در تکذیب خبر، پس از انتشار خبر کشته شدن حاجی زاده از صبح شنبه 2 مه،در شبکه های اجتماعی، در جریان حمله هوایی جمعه شب اسرائیل، علیه اهدافی در خاک سوریه، صورت گرفت.

گفتنی است حاجی زاده در پی سرنگون سازی هواپیمای مسافری اوکراینی در اثر اصابت دو موشک از سوی پدافند موشکی سپاه و کشته شدن همه سرنشینان آن، مسئولیت این حادثه را به عهده گرفته و تاکید کرده بود که به خاطر دادن این خبر، آرزوی مرگ خود را کرده است.

از سوی دیگر رسانه‌های رژیم سوریه جمعه گزارش دادند که بالگردهای اسرائیلی بر فراز بلندی‌های اشغالی جولان، اقدام به پرتاب چندین راکت به سوی اهدافی در جنوب سوریه کردند.

به نظر منابع اطلاعاتی، این اقدام بیانگر افزایش حملات اسرائیل علیه شبه نظامیان تحت الحمایه ایران در خاک سوریه است.

منابع اپوزیسیون سوریه درمنطقه، تاکید دارند که درجریان این حمله، بسیاری از مواضع شبه نظامیان درنزدیکی قنیطره، هدف قرار گرفته است.

گفتنی است که اسرائیل در چند سال اخیر، پایگاه‌ها، یگان‌ها و مراکز شبه نظامیان گوش به فرمان سپاه پاسداران درخاک سوریه؛ به ویژه گروه الحشد الشعبی عراق، حزب الله لبنان و فاطمیون افغان را هدف حملات خود قرار داده است.

به گزارش رویترز، اسرائیل همچنین مواضعی در مرکز سوریه در نزدیکی شهر باستانی تدمر را هدف حملات خود قرار داد که این مواضع به گفته منابع اطلاعاتی منطقه ای، مورد حمایت ایران است.

نفتالی بینیت، وزیر دفاع اسرائیل به رسانه های اسرائیلی خاطر نشان کرد که اسرائیل بر شدت حملات خود علیه مراکز وابسته به ایران در سوریه خواهد افزود.

وزیر دفاع اسرائیل گفت: «ما استراتژِی ممانعت از تحکیم نیروی ایران در سوریه را به وادار کردن ایران به خروج از سوریه، انتقال دادیم و از این کار باز نخواهیم ایستاد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید