عکس‌های ماهواره‌ای از ورودی زیر زمین مخفی ایران در نزدیکی دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گفته مرکز رصد اخبار سوریه، دو منطقه در این کشور روز جمعه، 1 مه، به فاصله چند ساعت از هم هدف حملات اسرائیل علیه مواضع وابسته به ایران و حزب الله قرار گرفت.

در همین زمینه، شرکت اسرائیلی «ایمیج سات»، تصاویر جدید گرفته شده توسط ماهواره را انتشار داد که در آنها، ورودی طبقه زیرزمین پایگاه هوایی المزه، در نزدیکی دمشق، دیده می‌شود که در ارتباط با نیروی قدس است.

این شرکت در توئیتی اعلام کرد که این عکس‌ها در 27 آوریل گرفته شده و ورودی پایگاه نظامی المزه را رصد کرده و شواهدی را مبنی بر حمله اسرائیل به این زیر زمین این پایگاه و دیگر مواضع، ارائه داد.

زاغه اسلحه حزب الله

مرکز رصد اخبار سوریه روز جمعه 1 مه اعلام کرده بود که جنگنده های اسرائیلی، یک زاغه اسلحه حزب الله لبنان در استان حمص در مرکز سوریه را هدف قرار داده و طبق گفته رسانه ای رژیم اسد، منجر به زخمی شدن ده نفر گردید.

در حالی که یک مقام محلی به «حمله ای که هنوز ماهیت آن مشخص نشده است»، اشاره کرد که دومین حمله هوایی ظرف چند ساعت بود، دمشق، شب گذشته، اسرائیل را به شلیک موشک به سوی مراکزی در جنوب کشور متهم نمود که تلفات جانی در بر نداشت.

استاندار حمص در اظهاراتی به رسانه‌های رژیم، عنوان کرد: «یک پادگان نظامی نظام در شرق شهر حمص مورد حمله قرار گرفت که ماهیت این حمله هنوز مشخص نشده است.»

این در حالی است مرکز رصد اخبار سوریه، تأکید کرد: «این بمباران، زاغه مهمات و موشک‌های متعلق به حزب الله را در داخل اردوگاهی واقع در جاده حمص – تدمر هدف قرار داده است که در اثر انفجارهای شدید، ترکش‌هایی به داخل شهر حمص اصابت کرد».

بالگردهای اسرائیلی

این مرکز، پنجشنبه شب 30 آوریل، خاطر نشان کرده بود، «بالگردهای اسرائیلی، چندین موشک را از آسمان جولان اشغالی سوریه، به سوی مواضع نظامی متعلق به نیروهای ایرانی و گروه‌های وابسته به آنها شلیک کردند.»

شایان ذکر است که اسرائیل از اواخر ماه گذشته، چندین بار مناطقی را در سوریه، هدف حملات خود قرار داده است.

دمشق دوشنبه گذشته، اسرائیل را به پرتاب موشک‌هایی متهم کرد که منجر به کشته شدن سه غیرنظامی در نزدیکی پایتخت شد اما به گفته مرکز رصد اخبار سوریه، این موشک‌ها، مراکز وابسته به نیروهای ایران و حزب الله را هدف قرار داده اند.

دمشق در 20 آوریل، تأکید کرده بود که پدافند هوایی نظام، توانسته، موشک‌های پرتاب شده اسرائیلی در نزدیکی شهر باستانی تدمر را رهگیری کند. این در حالی است که به گزارش مرکز رصد اخبار سوریه، این هجوم موشکی علیه مواضع نظامی ایران انجام شد و منحر به کشته شدن 9 تن از جنگجویان، شامل سه تبعه سوریه شد.

در سال‌های اخیر، اسرائیل بر شمار حملات هوایی و موشکی خود علیه چندین موضع نظامی سوریه شدت بخشیده و عمدتا مواضع نیروهای رژیم و مراکز ایرانی و دیگر مراکز مرتبط با حزب الله را هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید