.
.
.

شمار جانباختگان مسمومیت‌های الکلی در استان فارس به 100 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس روز پنجشنبه گفت که شمار قربانیان مسمومیت‌های الکی در استان فارس به 100 نفر رسید.

محمد جواد مرادیان گفت: «از ابتدای شیوع کرونا تا صبح امروز 854 نفر به علت مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند که از این تعداد 754 نفرتحت درمان قرار گرفته‌اند.

او افزود: «در پی شیوع ویروس کرونا در ایران شایعه تاثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری متاسفانه 100 نفر در فارس بر اثر مسمومیت الکل، جان خود را از دست دادند».

به گزارش باشگاه خبرنگاران ایران، مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس ادامه داد: «هم اکنون 14 نفر از کسانی که براثر مصرف الکل مسموم شده‌اند بستری و 6 نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.»

مرادیان اظهار داشت: «حالت تهوع، عرق سرد، بیحالی شدید و افت بینایی و هوشیاری مهم‌ترین علائم مسمومیت با متانول است».

مرادیان با اشاره به اینکه سن مسمومین از 20 تا 40 سال است و تعدادی از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، ادامه داد: «مصرف الکل متانول و یا همان الکلی که در محلول‌های ضدعفونی استفاده می‌شود، بسیار سمی است و استفاده از آن اثر منفی دارد و تاثیر آن بر روی کبد و کلیه‌ها زیاد است.»

رئیس اورژانس استان فارس در خصوص افزایش شمار قربانیان این مشروبات تقلبی هشدار داد و از مردم خواست اطرافیان به ویژه جوانان و نوجوانان خود را از آسیب‌های جبران ناپذیر مصرف این مواد آگاه کنند.

طبق آمار رسمس ایران شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فارس به سه هزار و 547ثبت شده که 85 نفر از آن‌ها فوت شدند.

ویروس کرونا که رسما کووید – 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم