دبیر کمیته امنیت اجتماعی ستاد ایران: برگزاری هرگونه مراسم رمضانی ممنوع است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسین قاسمی دبیر کمیته امنیت اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران با بیان این‌که در ماه رمضان برگزاری هرگونه مراسم اعم از رسمی و غیررسمی ممنوع است، گفت، مراجع ذی‌ربط در حال پیگیری مراسم‌های برگزار شده هستند.

حسین قاسمی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت: «تصمیمات قبلی ستاد ملی کماکان به قوت خود باقیست و تغییری اتفاق نیافتاده است».

او در باره مراسم‌های ماه رمضان در برخی هیات‌ها در تهران و موضع ستاد درباره برگزاری این مراسم گفت: «در مورد برگزاری مراسم‌ها این امر بسیار به ندرت بوده که مراتب از طریق مراجع ذیربط در حال پیگیری است. مجدد تاکید می‌گردد کماکان برگزاری هرگونه مراسم اعم از رسمی و غیررسمی ممنوع است و با توجه به اهمیت سلامت آحاد جامعه تخلفات این امر قابلیت پیگیری دارد».

همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان و افزایش اجتماع و تردد مردم در ایران برای تهیه اقلام غذایی در بازارها و آمار بالای تعداد مبتلایان و جان باختگان در این کشور، دولت جمهوری اسلامی سعی از تلاش برای بازگشایی اماکن مذهبی خبر ‌داد.

‌همچنان، دفتر علی خامنه‌ای،‌ رهبر ایران‌ اعلام کرد، لغو برنامه‌های حضوری او به دلیل بیماری کرونا همچنان در ماه رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، حسن روحانی،‌ رییس‌جمهوری، این کشور روز گذشته (شنبه 25 آوریل) در نشستی گفت، امیدوار است که «با بهبود شاخص‌های کنترل کرونا، مراکز مذهبی با تعیین دستورالعمل‌هایی باز شوند».

روحانی قبل از این نیز گفته بود، بازگشایی و فعالیت اماکن مذهبی و حضور مردم در اجتماعات و مراسم دینی از «آرزوهای بزرگ دولت» است و از وزیر بهداشت خواسته تا بررسی‌ها برای این اقدام را تقویت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم