.
.
.

جدیدترین آمار کرونا در ایران؛ 5209 قربانی و 83505 مبتلا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که شمار مبتلایان کرونا در ایران به 83505 و قربانیان این بیماری به 5209 نفر رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 20 آوریل 2020، کیانوش جهانپور، از شناسایی 1294 بیمار جدید کووید 19 بر اساس «معیارهای قطعی تشخیصی»، از دیروز تا امروز خبر داد.

به گفته او مجموع مبتلایان این بیماری 83505 و جان‌باختگان نیز 5209 نفر تا امروز است.

جهانپور افزود: «در طول 24 ساعت گذشته، 91 بیمار مبتلا به این بیماری جان باختند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که 59273 بیمار کرونا تاکنون بهبود یافته‌ و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 3389 نفر از آنها نیز در «وضعیت شدید» این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

او همچنین اعلام کرد که تاکنون 353012 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز گذشته اعلام کرد که 82211 مبتلا به کووید 19 در ایران شناسایی شده بود که 5118 نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

گفتنی است، روز گذشته بار دیگر آمار وزارت بهداشت ایران از کرونا مورد انتقاد قرار گرفت. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، با بیان اینکه اعضای شورای شهر نگران عادی شدن شرایط کرونا بر اساس آمار رسمی ارائه شده از سوی وزارت بهداشت هستند، گفت: «متاسفانه این نگرانی با پاسخ نه چندان مهربانانه سخنگوی وزارت بهداشت مواجه شد که انشاالله جبران کنند».

او با اشاره به برآوردهای مرکز پژوهش‌های مجلس ایران تاکید کرد که آمار ابتلا به کرونا در ایران بسیار بیشتر از عدد اعلام شده رسمی است که این تفاوت‌ها دلایل گوناگونی از جمله «تأخیر در اعلام ورود کرونا به این کشور و عدم محاسبه قربانیان قبل از آن، عدم وجود امکان تست کافی و عنوان کردن نام سایر بیماری‌ها نظیر اختلال تنفسی و شبه کرونا به عنوان کرونا» بوده است.

به گفته رئیس شورای شهر تهران، این اختلاف به صورت کلی مورد تایید وزارت بهداشت نیز قرار دارد.

او «عدم شتابزدگی در رفع محدودیت‌های ایجاد شده» را خواستار شد تا شهروندان با خطر مواجه نشوند و موج جدید بیماری کرونا فراهم نشود.