معاون وزیر بهداشت ایران: کشور هنوز در معرض رشد شدید ویروس کرونا قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

معاون وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که جهان و از جمله ایران هنوز در معرض از سرگیری و رشد شدید ویروس کرونا قرار دارند و اصول علمی و بهداشتی لازم هنوز کماکان باید رعایت شود.

آمار رسمی ایران از بیماری کرونا، نشان می‌دهد که مبتلایان و قربانیان این بیماری در حال افزایش است. سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز گذشته اعلام کرد که 79494 مبتلا به کرونا در این کشور ثبت شده که 4958 نفر از آنها جان باختند. پس از بازگشایی برخی مشاغل نگرانی از افزایش از تعداد مبتلایان بیشتر شد. در همین رابطه معاون وزیر بهداشت ایران نیز از عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی که یک عامل مهم برای کنترل کووید 19 است، خبر داد.

ایرج حریرچی، شنبه 18 آوریل 2020 در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما، از رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی در برخی اداره‌های دولتی و کسب‌وکار‌های خصوصی خبر داد و تاکید کرد که وزارت بهداشت در مرحله اول تذکر و هشدار می‌دهد اما در مراحل بعدی با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

او توضیح داد که بازگشایی تدریجی برخی مشاغل این سوءتفاهم را برای مردم ایجاد کرده که شرایط عادی شده و می‌توانند به تفریح، خرید غیرضروری و مسافرت بروند.
حریرچی هشدار داد که جهان و از جمله ایران هنوز در معرض از سرگیری و رشد شدید ویروس کرونا قرار دارند و

اصول علمی و بهداشتی لازم هنوز کماکان باید رعایت شود.
او افزود که مردم باید به زندگی با ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که واکسن یا داروی این بیماری کشف شود، عادت کنند.

گفتنی است، رئیس‌جمهوری ایران، در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا در 12 آوریل اعلام کرد که محدودیت‌ها برای برخی فعالیت‌های اقتصادی لغو خواهد شد. بر اساس این تصمیم، تردد درون استان‌ها مانعی نخواهد داشت و بین استان‌ها نیز از امروز 18 آوریل آزاد خواهد بود.

این تصمیم در حالی است که کارشناسان بهداشت و سلامت، نگران اوج‌گیری شیوع گسترده کرونا از روز بازگشایی دوباره ادارات بودند.

در این ارتباط، سازمان نظام پزشکی ایران با صدور بیانیه‌ای، درباره بازگشایی فعالیت مشاغل هشدار داد و احتمال داد که ابتلا به کرونا اوج گیرد.

علیرضا زالی، فرمانده مقابله با ویروس کرونا در شهر تهران نیز در 6 آوریل با حضور در برنامه «طبیب» اعلام کرد که ایران نه تنها به مرحله کنترل ویروس کرونا نرسیده بلکه این بیماری رو به افزایش است.

او تاکید کرد که کرونا به مرحله «پاندمی» در تهران رسیده و نوسانات سینوسی در تهران ناشی از هشدارهایی بوده که در روزهای قبل داده شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم