اختلافات تئوریسین خودخوانده و وزارت ارتباطات ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

علی اکبر رائفی‌پور که به تازگی اعلام کرده مسئول تولید سامانه‌ی پاداسکای (ارسال کننده پارازیت GPS) است، مورد انتقاد شدید وزارت ارتباطات ایران قرار گرفت، بر اساس اعلام این وزارتخانه، چنین اقدامی غیرقانونی و برخورد قاطع با تولیدکننده این سامانه ضروری است.

پس از آنکه علی اکبر رائفی‌پور ویدیویی منتشر کرد که در آن از سامانه‌ای به نام پاداسکای رونمایی می‌کند و در آن با کنایه این سامانه را ابزاری علیه پهباد هوایی پست معرفی می‌کند، وزرارتخانه ارتباطات به این موضوع واکنش نشان داد.

جمال هادیان مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات ایران، سه‌شنبه 14 آوریل 2020، در گفت‌وگو با انصاف نیوز از رائفی‌پور به دلیل نقش داشتن در تولید سامانه ارسال کننده پارازیت GPS، انتقاد کرد.

به گفته او این سامانه با نام پاداسکای، در حالی به تولید پارازیت GPS می‌پردازد که نه تنها تولید GPS غیرقانونی است بلکه خطر بیشتری هم دارد.

هادیان اعلام کرد که در چند ماه اخیر نزدیک بود پارازیت GPS یک فاجعه ایجاد کند و هواپیمایی در یکی از فرودگاهها سقوط کند.

او تاکید کرد که وزارت ارتباطات از عامل تولیدکننده پارازیت شکایت کرده در حالی که نمی‌دانست چه کسی است.

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات ایران، با توجه به ویدیویی که از رائفی‌پور منتشر شده و صریحا در آن اعلام می‌کند در تولید سامانه پاداسکای نقش داشته است، نسبت به عدم برخورد جدی با رائفی‌پور اظهار تعجب کرد.

از سوی دیگر، دوشنبه شب، علی اکبر رائفی‌پور در توییتر، بدون نام بردن از وزارتخانه خاصی ادعا کرد که کسانی مانع فروش سامانه پاداسکای به اداره‌ها شده‌اند.

او نوشت: «باورتون میشه بعد از رونمایی سامانه پاداسکای و شوخی آخر کلیپ، برخی آقایون به شدت ناراحت شدند و به حراست‌های ادارات گفتند سامانه ما رو نخرن!»

بیشترین بازدید موضوعات مهم