عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ایران: آمریکا توان مبارزه با کرونا را ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نماینده مردم بستان آباد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ایران جمعه 10 آوریل در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت، آمریکا نه تنها توان مبارزه با کرونا را ندارد بلکه دست به اقداماتی همچون دزدیدن ماسک دیگران نیز می‌زند.

محمد وحدتی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «آمریکا نه تنها توان مبارزه با کرونا ویروس را ندارد بلکه دست به اقداماتی همچون دزدیدن ماسک دیگران می‌زند. به همین دلیل در این مدت تمام مردم جهان، آمریکا را به خوبی شناختند و دیگر هیچ کس حاضر نخواهد بود که به این کشور اعتماد کند».

او گفت: «دولت آمریکا همیشه دیکتاتور بوده و تنها به فکر منافع خود است، سرنوشت ممالک و مردم دیگر کشورها برای آن‌ها اهمیتی ندارد، اگرچه همیشه دم از حقوق بشر می‌زند ولی در این زمینه هم دروغ می‌گوید، اکنون هم این دروغگویی‌ها به مردم جهان ثابت شده است».

او افزود: «ما در این مدت به جهان نشان دادیم که توان اداره کردن کشور خود را بدون وابستگی به کشورهای دیگر داریم، امکانات لازم برای مبارزه با کرونا و درمان بیماران را خود تولید کرده و توانستیم روی پای خودمان بایستیم؛ نه تنها زیاد به دیگران تکیه نداشتیم بلکه توانستیم به برخی کشورهای نیازمند نیز کمک کنیم، این‌ها علامتی برای تحقق شعار جهش تولید است».

در حالی که عضو مجلس نمایندگان ایران در مورد توانایی ایران در کنترل شیوع کرونا صحبت کرده و تاکید دارد که ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان در وضعیت بهتری قرار دارد اما شواهد نشان می‌دهد که بسیاری از موارد ابتلاء در ایران از کمبود امکانات، از جمله کمبود تخت بیمارستان‌ها، رنج می‌برد.

در همین رابطه در چندین ویدیو منتشر شده، ده‌ها بیمار مشاهده می‌شوند که بر روی تختخواب‌های پیش‌ساخته در راهروهای بیمارستان‌ها و پارکینگ‌ها خوابیده‌اند اما روحانی مدعی است که در بیمارستان‌های ایران، تعداد زیادی تختخواب خالی وجود دارد.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران آخرین آمار کرونا در این کشور نشان می‌دهد؛ 68192 مبتلا و 4232 قربانی کرونا ثبت شده است.

کیانوش جهانپور جمعه (10 آوریل) از شناسایی 1972 بیمار جدید مبتلا به کووید19، از دیروز تا امروز، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی خبر داد. به گفته او، با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید19 در ایران به 68192 نفر رسید و با جان باختن 122 بیمار کرونایی، در طول 24 ساعت گذشته، مجموع فوتی‌های این بیماری به 4232 رسید.

او از بهبود 35465 نفر از بیماران و ترخیص آنها و همچنین وضعیت وخیم 3969 بیمار دیگر خبر داد.

جهانپور اعلام کرد که تاکنون 242 هزار و 568 آزمایش تشخیص کووید19 در ایران انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم