.
.
.

ظریف در درگیری لفظی با اورتگاس: می‌خواهیم نفت خود را بفروشیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حملات کلامی میان ایران و آمریکا هنوزهم در بالاترین حدود خود است، زیرا محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در توییت خود با بیان اینکه ایران به کمک خیرخواهانه ترامپ، نیاز ندارد، گفت: «آنچه ما می‌خواهیم این است که ممنوعیت فروش نفت ایران، متوقف شود.»

سخنان ظریف در پاسخ به مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا در جریان مصاحبه وی با بخش عربی تلویزیون ایران اینترنشنال بود که تاکید کرد، آمریكا می‌خواهد به مردم ایران كمک كند و برنامه دیگری ندارد. اورتگاس گفت: «ما انتظار داریم كه رژیم ایران به جای دشمنی با آمریكا، به مردم خود كمک كند.»

این نخستین بار نیست که طرفین مبادرت به رد و بدل کردن اتهامات می‌کنند زیرا ظریف در31 مارس گذشته نیز طی توئیتی در پاسخ به تنش آفرینی کلامی اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا کرده بود، كه از طریف خواست تا «از دروغ بافی » دست بردارد (در اشاره به توئیت ظریف که امریکا را به اعمال «تروریسم پزشکی» علیه کشورش در سایه شیوع کرونا متهم کر ده بود.)

درخواست‌های مداوم ایران برای برداشته شدن تحریم‌های ایالات متحده علیه خود، حاکی از فشار طاقت‌فرسای اقتصادی بر این رژیم است تا جائی که به گزارش خبرگزارس فارس ( وابسته به سپاه )، فرهاد دژپسند، وزیر أمور اقتصادی و دارایی ایران امروز 7 آوریل گفت که شیوع ویروس کورونا 15 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

علاوه بر این، خبرگزاری ایرنا به نقل از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، اظهار داشت که بازگشایی تدریجی مشاغل از 23 فروردین، باید با دقت و رعایت کامل تمام دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی انجام شود.

نماینده مجلس ایران: 50 نماینده مجلس ممکن است تمبتلا به کرونا باشند

از سوی دیگر در ارتباط با به شمار موارد ابتلاء به کرونا درمیان نمایندگان مجلس، محمدرضا تابش نماینده مجلس، روز سه‌شنبه 7 آوریل اظهار داشت که ممکن است نتیجه تست کرونای 50 نماینده مجلس، مثبت باشد.

خبرگزاری فارس همچنین به نقل ازعلی اکبر رنجبر زاده، یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد که 11 نماینده مجلس به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

در همین حال، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، روز سه‌شنبه 7 آوریل به تلویزیون دولتی گفت که تعداد مرگومیر ناشی از ویروس کرونا پس از مرگ 133 مورد در 24 ساعت گذشته به 3،872 نفر رسیده است.

جهانپور با اشاره به اینکه 3 هزار و 987 نفر در وضعیت بحرانی قرار دارند، افزود: «شمار موارد ابتلاء پس از اضافه شدن 2089 مورد جدید به 62589 نفر افزایش یافته است».

به تعلیق در آمدن جلسات مجلس

گفتنی است، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس، پیش از این تأیید كرده بود كه از میان 290 نماینده، تست کرونای 23 نماینده، مثبت بوده است.

عباسی در اظهار نظر مطبوعاتی خود در 31 مارس گفته بود که 40 نماینده مجلس، مشکوک به ابتلاء به کووید 19 هستند، اما هنوز نتایج آزمایش‌‌های آنها اعلام نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم