وزیر بهداشت ایران: کشور از نظر بودجه در تنگنا قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران روز چهارشنبه 7 آوریل با تاکید بر اینکه این کشور از نظر بودجه در تنگنا قرار دارد، بر ضرورت بازنگری «برخی مسائل» در این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم وزیر بهداشت ایران گفت: «با توجه به سابقه حدوداً 5ساله‌ای که در سازمان برنامه و بودجه دارم، تاحدودی اشراف و آگاهی به مسائل بودجه دارم و من می‌دانم که کشور چه تنگناهایی دارد و باید یک سری مسائل را بازنگری کنیم.»

Advertisement

او همچنین وجود اختلاف «در دولت برای اعمال محدودیت‌ها» را رد کرد و افزود: «بحث‌هایی درباره اختلافات در دولت برای اعمال محدودیت‌ها ایراد می‌شود که باید بگویم هیچ اختلافی در این زمینه نداریم. بحث‌های کارشناسی وجود دارد که ممکن است همخوانی‌ها زمان ببرد. همکاران ما از دریچه سلامت به مسائل نگاه می‌کنند که نگاه درستی است چون می‌دانیم مزمن شدن بیماری آسیب اصلی را به اقتصاد وارد می‌کند.»

پیش از این اخبار متعددی درباره اختلاف در میان دولت و تصمیم‌گیران درباره شروع به کار مجدد فعالیت‌های اقتصادی منتشر شده بود. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا از آغاز مجدد فعالیت‌ها در استان تهران را از 30 فروردین (18 آوریل)، با رعایت «پروتکل‌های بهداشتی و نظارت در این زمینه» خبر داده بود ولی وزارت بهداشت این موضوع را «آتش به اختیار»ی توصیف کرد که «شعله‌هایش به سرعت دامن نظام سلامت و متعاقب آن اقتصاد کشور را خواهد گرفت».

در نامه وزیر بهداشت ایران که جمعه 3 آوریل 2020 در رسانه‌ها منتشر شد، آمده بود: «متاسفانه ناگهان اخیرا بدون اطلاع ستاد (مقابله با کرونا) نامه‌ای توسط قائم مقام محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت به کلیه استانها ابلاغ شده که عملا دستورالعمل اداری برای بازگشایی کلیه مشاغل و مراکز کسب و کار تلقی می‌شود که این شیوه با نقش، مسئولیت و جایگاه ستاد ملی مقابله با کرونا مغایرت دارد».

نمکی با هشدار نسبت به انجام چنین اقداماتی آن را حرکت «نسنجیده و غیرمنطبق با نظر کارشناسی» خواند که «آسیب‌های غیرقابل جبرانی در پی خواهد داشت که حداقل در نظام سلامت امکان ایستادن در مقابل هجمه‌هایش میسر نمی‌باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم