.
.
.

ظریف: ایران برای همکاری با ترکیه در مبارزه با کرونا آماده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که ایران خود با 60،500 مورد ابتلا به کرونا در رتبه ششم کشورهای دارای بیشترین مورد کرونا ویروس قرار دارد، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت، ایران برای همکاری با ترکیه در مبارزه با کرونا آماده است.

خبرگزاری ایسنا گزارش داد، وزرای امور خارجه ایران و ترکیه ظهر امروز (سه‌شنبه 7 آوریل) به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند. براساس این گزارش، محمد جواد ظریف در این تماس تلفنی با مولود چاوش اوغلو با توجه به شیوع ویروس کرونا در ترکیه با دولت و مردم این کشور ابراز همدردی کرد و آمادگی کشورش برای هرگونه کمک و همکاری در این زمینه را اعلام داشت.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ايران، روز سه شنبه 7 آوریل اعلام کرد، تاکنون 62 هزار و 589 نفر در این کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 133 نفر در 24 ساعت گذشته، فوت ناشی از این ویروس در کشور به سه هزار 872 نفر رسید.

کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران و موارد فوت ناشی از آن گفت: «از دیروز تا امروز 7 مارس (19 فروردین) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و 89 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد».

وی ادامه داد: «با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 62 هزار و 589 نفر رسید».

جهانپور گفت: «متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 133 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند. تاکنون سه هزار 872 نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند و دیگر در بین ما نیستند».

در حالی که این آمار به عنوان آمار رسمی مرگ‌ومیر و مبتلایان کرونایی در ایران از سوی وزارت بهداشت و خبرگزاری‌های رسمی این کشور منتشر می‌شود، مخالفان جمهوری اسلامی می‌گویند امار قربانیان کرونا چند برابر بیشتر از آنچه رسانه‌های رسمی ایران اعلام می‌کنند. سازمان مجاهدین خلق ایران بخشی از اپوزیسیون جمهوری اسلامی طبق منابع خود آمار جانباختگان را تاکنون بیش از 18 هزار نفر اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم