.
.
.

شمار جان باختگان بيمارى کرونا در ایران به 3872 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ايران، روز سه شنبه 7 آوریل اعلام کرد، تاکنون 62 هزار و 589 نفر در این کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 133 نفر در 24 ساعت گذشته، فوت ناشی از این ویروس در کشور به سه هزار 872 نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران و موارد فوت ناشی از آن گفت:«از دیروز تا امروز 7 مارس ( 19 فروردین) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و 89 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد».

وی ادامه داد: «با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 62 هزار و 589 نفر رسید».

به گزارش خبرگزاری ایرنا، جهانپور گفت: «متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 133 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند. تاکنون سه هزار 872 نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند و دیگر در بین ما نیستند».

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت بیان کرد: «خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا کنون 27 هزار و 39 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. سه هزار و 987 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

وی اظهار داشت: «تاکنون 211 هزار و 136 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است».

جهانپور افزود: «امیدواریم همت و جدیتی که مردم در هفته‌های اخیر برای کنترل این بیماری داشتند در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد».

در حالی که این آمار به عنوان آمار رسمی مرگ و میر و مبتلایان کرونایی در ایران از سوی وزارت بهداشت و خبرگزاری‌های رسمی این کشور منتشر می‌شود، مخالفان جمهوری اسلامی می‌گویند امار قربانیان کرونا چند برابر بیشتر از آنچه رسانه‌های رسمی ایران اعلام می‌کنند. سازمان مجاهدین خلق ایران بخشی از اپوزیسیون جمهوری اسلامی طبق منابع خود آمار جانباختگان را تاکنون بیش از 18 هزار نفر اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم