.
.
.

آخرین آمار وزارت بهداشت ایران از کرونا؛ 60500 مبتلا و 3739 قربانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که 60500 مبتلا و 3739 قربانی کرونا در این کشور ثبت شده است.

رئیس جمهوری ایران دو هفته پیش اعلام کرد که آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در این کشور کاهشی شده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا «ورودی به بیمارستان‌ها در استانها را کاهشی دانست و تاکید کرد که تعداد فوتی‌ها هم روند کاهشی داشته است».

او همچنین روز گذشته دستور آغاز دوباره برخی فعالیت‌های اقتصادی را داد. این در حالی است که آمار کرونا در ایران همچنان با افزایش همراه است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 6 آوریل 2020، کیانوش جهانپور، از شناسایی 2274 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور، از دیروز تا امروز، بر اساس «معیارهای قطعی تشخیصی» خبر داد.

به گفته او با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید 19 در ایران به 60500 نفر رسیده است.

جهانپور از جان باختن 136 بیمار، در طول 24 ساعت گذشته، خبر داد و مجموع قربانیان این بیماری را 3739 نفر اعلام کرد.

او همچنین تعداد بهبودیافتگان را 24236 نفر دانست که ترخیص شده‌اند و افزود: «4083 نفر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

در حالی که مقامات ایران پیوسته با قرنطینه شهرها مخالفت کردند، با پایان تعطیلات نوروزی، روز گذشته حسن روحانی نیز در اقدامی شتاب‌زده و بی‌توجه به هشدارهای وزارت بهداشت و کارشناسان سلامت دستور داد فعالیت‌های اقتصادی در استان‌ها از 23 و در تهران از 30 فرودین آغاز شود.

از سوی دیگر، علیرضا زالی، رئیس ستاد مبارزه با کرونا در تهران، روز گذشته از افزایش 30 درصدی مراجعه به مراکز درمانی پایتخت طی دو روز قبل خبر داد و نسبت به شلوغی و افزایش تردد در سطح شهر ابراز نگرانی کرد.

معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری در تهران، تأکید کرد که با حذف قرنطینه، پیک دوم شیوع ویروس کرونا رخ می‌دهد که همراه با افزایش آمار مرگ و میر خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم