.
.
.

سخنگوی وزارت خارجه ایران: آمریکا به تروریسم پزشکی دست زده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران شنبه 4 آوریل در واکنش به توئیت وزیر خارجه آمریکا درباره قتل مسعود مولوی در توئیتی نوشت، آمریکا به «تروریسم پزشکی» دست زده است.

پس از توئیت مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، مبنی بر دست داشتن دیپلمات‌های جمهوری اسلامی در ترور مخالفان سیاسی در خارج از کشور، سخنگوی وزارت خارجه ایران به این اظهارت پاسخ داد. او بدون ارائه هیچ شواهد یا مستندی آمریکا را به «تروریسم پزشکی» متهم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران، مایک پمپئو را «سرشار از عذاب وجدان» و دچار «مشکل روانی» خواند و در دو پیام توئیتری دیپلمات‌های آمریکایی را به انواع جرم‌ها متهم کرد.

پیشتر مایک پمپئو٬ وزیر امور خارجه آمریکا دیپلمات‌های ایرانی را مسئول قتل «مسعود مولوی وردنجانی» در ترکیه خوانده و در صفحه توییترش نوشت: «اخبار مرتبط با نقش دیپلمات‌های ایرانی در ترور مسعود مولوی آزار دهنده است اما با ماموریت آنها همخوانی دارد. دیپلمات‌های ایرانی ماموران ترور هستند و طی ده سال گذشته در چندین عملیات ترور و بمب‌گذاری در اروپا نقش داشته‌اند.»

مسعود مولوی مدیر کانال تلگرامی «جعبه سیاه» بود که مطالب و اسنادی را علیه حکومت ایران و سپاه پاسداران منتشر می‌کرد. او 14 نوامبر 2019، در منطقه شیشلی استانبول به ضرب گلوله کشته شد. اداره اطلاعات پلیس استانبول و سرویس اطلاعات ملی (میت) ترکیه در عملیات مشترکی 11 نفر از جمله «عبدالوهاب. ک» را که گفته می‌شود عامل این قتل بوده، دستگیر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم