فغانی داور بین‌المللی ایرانی در سوئد تقاضای پناهندگی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدرضا فغانی، برادر علیرضا فغانی که هر دو داور بین‌المللی هستند، رسماً اعلام کرد که به سوئد پناهنده شده و دیگر به ایران برنمی‌گردد.

بر اساس گزارش خبر ورزشی، دوشنبه 30 مارس 2020، محمدرضا فغانی، داور بین‌المللی فوتبال ایران و برادر علیرضا فغانی که ایران را ترک کرده بود، رسماً اعلام کرد از کشور سوئد درخواست پناهندگی کرده است.

او در ادامه توضیح داد که قصد دارد فعالیت داوری در کشور سوئد و در دسته سوم فوتبال این کشور را آغاز کند داد و از فصل بعد در دسته اول داوری می‌کند.

پیش از این علیرضا فغانی، برادر وی که نسبت به محمدرضا شهرت بیشتری دارد، به استرالیا مهاجرت کرد.

براساس گزارش خبرآنلاین، در 20 سپتامبر 2019، علیرضا فعانی، داور بین‌المللی ایران، به استرالیا مهاجرت کرد و در فدراسیو ن فوتبال استرالیا، داوری را آغاز کرد.

وی درباره حضورش در استرالیا گفت: «خداراشکر از موقعی که آمدیم کارها خیلی خوب پیش رفت».

فغانی افزود: «خوشبختانه در این سه هفته به من قضاوت دادند و در مجموع می توانم بگویم خداراشکر شرایط خیلی خوب است».

شهروندآنلاین درباره درآمد این داور بین‌المللی در استرالیا نوشت: «داور برجسته ایرانی در «ای لیگ» در یک یا دو مسابقه، به اندازه یک سال داوری در ایران پول درمی‌آورد».

طی سال‌ها و ماه‌های اخیر، مهاجرت ورزشکاران ایرانی شدت یافته است، تاکنون حدود 50 ورزشکار ایرانی که اغلب قهرمانان نام‌آوری هستند، زیر پرچم کشور دیگری رفته‌اند و برای کشوری غیر از ایران به رقابت می‌پردازند. در این میان برخی داوران رشته‌های مختلف ورزشی نیز نسبت به گذشته بیشتر اقدام به ترک ایران کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید