ظریف: تنها در ایران برای مقابله با بیماری اقلام پزشکی را به سادگی نمی‌توان خرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دوشنبه 30 مارس با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، نوشت، ایران تنها کشوری است که برای محافظت از شهروندانش به تمام منابعش دسترسی ندارد، ایران تنها کشوری است که در ستیز رو در رو با بیماری، نمی‌تواند تجهیزات و اقلام پزشکی را به سادگی خریداری نماید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدجواد ظریف در صفحه رسمی اینستاگرام خود نوشت: «این روزها جهان علیه چالشی مشترک می‌رزمد و این بار نه فقط از مرزها و منافع که از بشریت، از زیستن، از ماندن دفاع می‌کند. تصویر دردناک این روزها، تصویری یگانه از روزگار ماست که تمام جهان را در تلاشی بی سابقه برابر یک چالش همگانی قرار داده است»

او نوشته است، برای آنکه تکاپوی جهانی به ثمر بنشیند، برای آنکه جهان به زندگی بازگردد باید باور کنیم که تمام این کره‌ خاکی، زمین مبارزه است و در هر کجای این زمین که شکست بخوریم، تمامی دنیا شکست خورده است. جهان وامدار همه‌ تلاش‌هاست چه در ووهان، چه در تهران، چه در میلان، چه در مادرید، و چه در نیویورک و هر خبر تلخ و هر تصویر ناگواری از مرگ انسان‌ها، سوگواری تمام جهانیان را می‌طلبد.

ظریف در ادامه نوشت: «ترکیب تحریم و کرونا، دشمنی خطرناک‌تر و عارضه‌ای مهیب‌تر است؛ تحریم، کرونا را جسورتر می‌کند و تصمیمات سخت برای مدیریت بحران را دشوارتر».

وزیر امور خارجه ایران همچنین در این راستا اظهار کرد: «جهان برای پیروزی نیازمند یک اراده‌ اخلاقی در سرپیچی از زیاده‌خواهی ایالات متحده است».

منابع خبری ایران روز دوشنبه 30 مارس 2020 اعلام کردند که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور همچنان روند افزایشی دارد و طی 24 ساعت گذشته نیز افزایش یافته است.

آخرین آمار کرونا در ایران؛ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 41495 نفر افزایش یافت

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران گفت، از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی، 3186 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد؛ با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز دوشنبه 30 مارس به 41495 نفر رسید.

جهانپور گفت: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، 117 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به 2757 نفر رسید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید