فوری؛ انتقال زندانیان کرونایی ایران از سایر زندان‌ها به زندان مرکزی اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی سازمان حقوق بشر اهواز جمعه 27 مارس گزارش دادند که روز پنجشنبه 2 زندانی مبتلا به كرونا از زندان سپیدار به زندان مرکزی اهواز واقع در منطقه شیبان انتقال داده شدند.

طبق این گزارش، سالن واحد كار در زندان مرکزی اهواز به مكانی برای بستری بيماران كرونايی اختصاص داده شده و لذا خطر سرايت ويروس كرونا به ساير زندانيان شدت يافته است.

پیشتر 3 زندانی به نام‌های (مهدی بحری ، میلاد بغلانی و حمید رضا مکی) و 3 سرباز در زندان مرکزی اهواز به کرونا مبتلا شده اند که وضعیت یکی از آنان (حمید رضا مکی) وخیم گزارش شده و به بیمارستانی در اهواز اعزام شده است.

همچنین قرار است 25 زندانی کرونایی از زندان دزفول به دستور مقامات قضایی استان خوزستان به زندان مرکزی اهواز (شیبان) انتقال داده شوند.

این در حالی است که زندانیان در زندان تبریز از هراس ابتلا به کرونا برای سومین بار دست به اعتراض زدند، آنها به پذیرش زندانی جدید بدون طی دوره قرنطینه و تاخیر در بررسی پرونده‌های زندانیان برای اعزام آنها به مرخصی همزمان با شیوع کرونا، معترض شدند.

ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد در محوطه زندان تبریز، تیراندازی صورت گرفته است.
خبرگزاری هرانا، جمعه 8 فروردین 1398 نیز گزارش داد که پس از وقوع سومین اعتراض گسترده در زندان‌های ایران، دود غلیظی از محل زندان تبریز برخاسته و صدای تیراندازی نیز شنیده شده است.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، زندانیان زندان تبریز از عصر روز گذشته در اعتراض به «پذیرش زندانی جدید بدون طی دوره قرنطینه و تاخیر در بررسی پرونده‌های زندانیان برای اعزام آنها به مرخصی علیرغم شیوع کرونا» در ایران دست به «اعتراض» زده‌اند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی از اعتراضات زندانیان در زندان‌های پارسیلون خرم‌آباد و الیگودرز در اواخر اسفند سال 1398 منتشر شده بود که طی آن دست‌کم یک نفر از زندانیان کشته و یک نفر نیز زخمی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size