ایران... زندانیان تبریز از هراس ابتلا به کرونا شورش کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زندانیان در زندان تبریز از هراس ابتلا به کرونا برای سومین بار دست به اعتراض زدند، آنها به پذیرش زندانی جدید بدون طی دوره قرنطینه و تاخیر در بررسی پرونده‌های زندانیان برای اعزام آنها به مرخصی همزمان با شیوع کرونا، معترض شدند.

ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد در محوطه زندان تبریز، تیراندازی صورت گرفته است.
خبرگزاری هرانا، جمعه 8 فروردین 1398 نیز گزارش داد که پس از وقوع سومین اعتراض گسترده در زندان‌های ایران، دود غلیظی از محل زندان تبریز برخاسته و صدای تیراندازی نیز شنیده شده است.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، زندانیان زندان تبریز از عصر روز گذشته در اعتراض به «پذیرش زندانی جدید بدون طی دوره قرنطینه و تاخیر در بررسی پرونده‌های زندانیان برای اعزام آنها به مرخصی علیرغم شیوع کرونا» در ایران دست به «اعتراض» زده‌اند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی از اعتراضات زندانیان در زندان‌های پارسیلون خرم‌آباد و الیگودرز در اواخر اسفند سال 1398 منتشر شده بود که طی آن دست‌کم یک نفر از زندانیان کشته و یک نفر نیز زخمی شد.

این در حالی است که فرماندار تبریز، با انکار وقوع تیراندازی در زندان تبریز، آتش‌سوزی در آن را «جزئی» دانست و دلیل آن را «نگرانی ناشی از آن میان زندانیان و انتظامات زندان تبریز» عنوان کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، بهروز مهدوی، در این باره گفت: «بدیهی است که وقوع آتش‌سوزی و دود ناشی از آن در فضای سربسته و حساسی مانند زندان تبریز موجب نگرانی زندانیان و عوامل انتظامی شود و به همین دلیل نیز نیروهای انتظامی حاضر در محل برای کنترل اوضاع به حالت آماده‌باش درآمدند».

وی توضیح داد که این حادثه «تلفات جانی و مالی نداشت» و اوضاع در زندان تبریز را «آرام» توصیف کرد.
مهدوی، علت وقوع آتش‌سوزی در زندان تبریز را در دست «بررسی» دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید