عضو مجلس ایران: تحریم‌ها کاخ سفید و ترامپ را خواهد شکست نه ایران را

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه در امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی ایران شنبه 21 مارس در توئیتی به تحریم‌های حداکثری آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در صفحه خود در توییتر نوشت: «‌⁧اعمال تحریم‌های حداکثری ⁧آمریکا⁩ علیه ⁧ایران⁩ دشواری‌هایی را ایجاد کرده اما در نهایت سیاست غلط ⁧تحریم⁩، کاخ سفید و ترامپ را خواهد شکست و نه ایران را».

او در ادامه نوشت: «مدیریت افتضاح دولتمردان آمریکا در مبارزه با ⁧کروناویروس⁩ تنها بخشی از واقعیت این ببر کاغذی است.»

گفتنی است تحریم‌های آمریکا علیه ایران به تحریم‌های اقتصادی، تجاری، علمی و نظامی علیه ایران که از سوی دولت ایالات متحده، یا تحت فشار ایالات متحده بر جامعه بین‌المللی از طریق شورای امنیت سازمان ملل اعمال شده اشاره دارد.

در سال‌های پس از پیروزی انقلاب د رایران و پس از ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در سیزدهم آبان 1358، حمایت از جنبش‌های مسلح و برنامه هسته‌ای، ایران به‌طور رسمی با تحریم‌های تجاری و اقتصادی آمریکا و متحدان اروپایی آن مواجه شد؛ که البته با فراز و نشیب‌هایی همراه بود اما در 27 دی 1394 بخشی از این تحریم‌ها برداشته شد. بدنبال خروج آمریکا از برجام و بخصوص از 14 آبان 1397 تحریم‌ها تشدید شده‌است.

از سوی دیگر، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز پنج‌شنبه 19 مارس 2020 در پیامی توییتری به مناسبت سالگرد ملی شدن صنعت نفت در ایران مدعی شد که سیاست شکست خورده تحریم و تغییر رژیم که از زمان ملی شدن صنعت نفت از سوی آمریکا در قبال ایران دنبال شده، زمان تغییر این سیاست که آن را شکست خورده نامید، فرا رسیده است.

محمدجواد ظریف در سالگرد ملی شدن صنعت نفت در صفحه توئیترش نوشت: «69 سال پیش در چنین روزی نخست‌وزیر منتخب دموکراتیک ایران صنعت نفت ما را ملی کرد٬ تا به غارت و چپاول ثروت ما پایان دهد و پاسخ آمریکا تحریم و تغییر رژیم بود.»

او مدعی شد: «از سال 1979 تاکنون، تحریم و تغییر رژیم کماکان جزو سیاست‌های ایالات‌متحده آمریکا در قبال ایران بوده است، حتی در بحبوحه کرونا.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید