رئیس شورای شهر تهران: تهران با درجه کم قرنطینه می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس شورای شهر تهران یک‌شنبه 15 مارس اعلام کرد که با قرنطینه درجه کم این شهر موافق است و این اقدام را مثبت ارزیابی کرد.

روز گذشته برخی رسانه‌ها به نقل از دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان تهران از قرنطینه شدن تهران خبر دادند. در ادامه خبر مسدود شدن تمام مسیرهای ورودی به استان تهران در اتوبان قم، کرج، جاده چالوس، جاده هراز و فیروزکوه منتشر شد.

اما ساعاتی بعد خبرگزاری تسنیم به نقل از مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران قرنطینه تهران را تکذیب کرد.

در نهایت امروز رئیس شورای شهر تهران با قرنطینه درجه کم این شهر موافقت کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، محسن هاشمی، یکشنبه 15 مارس 2020، در جمع خبرنگاران، تاکید کرد، افرادی که مسئولیتی در ستاد کرونا ندارند نباید درباره این موضوع صحبت کنند تا سوءتفاهم در جامعه ایجاد نشود.

وی با اشاره به انتشار خبر قرنطینه تهران که باعث شد مردم برای خرید به مراکز مختلف مراجعه کرده و میادین میوه و تره‌بار شلوغ شود.

هاشمی، فرمانده مبارزه با کرونا را رئیس‌جمهور دانست و مسئولیت نمکی وزیر بهداشت را «نظارت‌» و فرماندهی ستاد کرونا در تهران را علیرضا زالی، اعلام کرد.

وی خواستار عدم اظهارنظر سایر افراد با مسئولیت‌های دیگر شد.

رئیس شورای شهر تهران، توضیح درباره قرنطینه، تاثیرات و درجات مختلف آن برای مردم را خواستار شد.

وی درباره موافقت یا مخالفت خود با قرنطینه شدن تهران گفت: «به نظرم در حد درجه کم قرنطینه شاید برای پایتخت مثبت باشد ولی اینکه افراد بخواهند نظرات مختلف دهند سوءتفاهم ایجاد می‌کند بنده عضو ستاد مبارزه با کرونا نیستم ولی گاهی ما را در جلسات دعوت می‌کنند و نظر می‌دهیم».

شهاب الدین بی‌مقدار، نماینده تبریز در مجلس ایران، طی روزهای اخیر به رسانه‌ها اعلام کرد که در یک جلسه با حضور او و برخی دیگر از نمایندگان، از مطرح شدن پیشنهاد «قرنطینه کامل» در ایران خبر داد.

به گفته وی، در این جلسه نمایندگان از وضعیت شهرهای مختلف گزارش‌هایی دادند که نشان می داد وضعیت «بحرانی» بوده و از صحبت‌های حسن روحانی مبنی بر «عادی» بودن شرایط که در روزهای نخستین شیوع کرونا مطرح کرده بود، انتقاد کرد.

این نماینده مجلس توضیح داد: «این پیشنهاد خوبی بود حداقل برای استان‌هایی که هنوز درگیر نشده‌اند، مسافرت‌ها را کاملا محدود کنیم و نگذاریم که این بیماری پخش شود».

این در حالی است که مقامات ایرانی با قرنطینه شهرها به خصوص قرنطینه شهر قم که کانون شیوع کرونا در ایران بوده است، همواره مخالفت کرده‌اند که با انتقادات زیادی روبرو شدند.

روش قرنطینه شهرها در چین موجب کاهش شیوع ویروس کرونا شد و هم‌اکنون کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و فرانسه هم برای کنترل شیوع کرونا، این روش را به کار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size