مدیرعامل قبرستان قم «گزارش واشینگتن‌پست» درباره وسعت قبرهای دست‌جمعی را شایعه نامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی گزارش تصویری که روزنامه روزنامه آمریکایی «واشینگتن‌پست» روز پنج‌شنبه، 12 مارس (22 اسفند) درباره وسعت مساحت زمین اختصاص داده شده برای قبرهای دست‌جمعی منتشر کرد، مدیرعامل قبرستان «بهشت معصومه» در شهر قم ضمن تایید وجود بخشی به نام «قطعه بحران» در این قبرستان، گزارش روزنامه آمریکای را «شایعه» نامید.

سیف‌الدین موسوی نیارکی که روز شنبه 14 مارس (24 اسفند) به خبرگزاری فارس گفت «یک قطعه ویژه دفن مردگان در این قبرستان وجود دارد که به «قطعه بحران» وجود دارد و «از چهار سال گذشته ساخته شده است».

او تأکید کرد این قطعه برای «کنترل وضعیت میدانی بحران» و شرایطی که «تعداد زیادی از شهروندان جان خود را از دست بدهند» ساخته شده و یادآور شد که ساخت این قطعه ارتباطی با اپیدمی کرونا در شهر قم ندارد.

چند هفته پیش و از زمانی که ایران اولین آمار موارد ابتلای به ویروس جدید کرونا در این کشور را اعلام کرد نشانه‌هایی از فعالیت‌های غیر طبیعی‌ای در مقبره‌ای در شهر قم که کانون انتشار ویروس کرونا در ایران است، حکایت دارند.

جزئیات این گزارش تصویری بر گرفته از تصاویر ماهواره‌ای نشان از آغاز حفاری‌هایی در مجتمعی در شهر پایتخت مذهبی ایران که در فاصله 80 مایلی جنوب تهران واقع است، دارد.

در تصاویر ماهواره‌ای گرفته شده از آسمان این منطقه انجام فعالیت‌هایی تا پایان ماه فوریه گذشته رصد شده که در آنها حفر دو خندق بزرگ هر کدام به طول 91 متر ثبت شده است.

این روزنامه بر اساس این داده‌ها نتیجه‌گیری کرد که شمار قربانیان در شهر قم «بسیار بیشتر» از آماری است که مقام‌های حکومت ایران اعلام کرده‌‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم