خبرهای ضد و نقیض از قرنطینه شدن استان تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با شیوع گسترده ابتلا به ویروس جدید کرونا و افزایش آمار مرگ و میر در ایران و یک روز پس از فرمان علی خامنه‌ای رهبر ایران مبنی بر به دست گرفتن پرونده مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط نیروهای مسلح و سپاه پاسداران ایران، گفته می‌شود شنبه 14 مارس 2020 استان تهران به طور کامل قرنطینه شده است.

به گزارش برخی رسانه‌های ایرانی، تمام مسیرهای ورودی به استان تهران در اتوبان قم، کرج، جاده چالوس، جادهُ هراز و فیروزکوه تا اطلاع ثانوی مسدود شده است و تنها خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی اجازه تردد از این محورها را خواهند داشت.

خبر منسوب به ایرنا به نقل از دبیر شورای اطلاع رسانی استان تهران، گزارش داد که بر اساس تصمیم گیری‌های ستاد پیشگیری و کنترل "ویروس کرونا"، مسیر‌های ورودی و خروجی استان تهران کاملا بسته شده و از شهروندان خواسته شده تا فعلا به تهران مسافرت نکنند.

بنابه این گزارش، نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران در ورودی‌های جاده کندوان، جاده هراز و فیروزکوه مستقر شده‌اند، تا از ورود و خروج مسافران شدیداً جلوگیری کنند.

خبرگزاری ایرنا اما این خبر را تکذیب کرد.

روز گذشته علی خامنه‌ای رهبر ایران در فرمانی مهم به سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خواستار تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی برای سازماندهی خدمات به مردم برای مقابله با کرونا و شیوع آن شدند.

خامنه‌ای در این حکم تاکید کرد: «این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید.»

درپی دستور خامنه‌ای به رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، نخستین جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا نیرو‌های مسلح (پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا) به ریاست سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و با حضور سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش ایران، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستادکل نیرو‌های مسلح، سردار غلامرضا محرابی معاون اطلاعات ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران جمعه تاکید کرده بود که کمیته انتظامی امنیتی قرارگاه بهداشتی درمانی نیرو‌های مسلح به همراه وزارت کشور و استانداران روال خلوت کردن فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و جاده‌ها را با تصمیم ملی که اتخاذ می‌شود، ظرف 24 ساعت انجام خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید