تصاویر ماهواره‌ای افزایش گورهای دسته‌جمعی کرونا در اطراف قم را نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

چند هفته پیش و از زمانی که ایران اولین آمار موارد ابتلای به ویروس جدید کرونا در این کشور را اعلام کرد نشانه‌هایی از فعالیت‌های غیر طبیعی‌ای در مقبره‌ای در شهر قم که کانون انتشار ویروس کرونا در ایران است، حکایت دارند.

جزئیات این گزارش تصویری بر گرفته از تصاویر ماهواره‌ای نشان از آغاز حفاری‌هایی در مجتمعی در شهر پایتخت مذهبی ایران که در فاصله 80 مایلی جنوب تهران واقع است، دارد.

در تصاویر ماهواره‌ای گرفته شده از آسمان این منطقه انجام فعالیت‌هایی تا پایان ماه فوریه گذشته رصد شده که در آنها حفر دو خندق بزرگ هر کدام به طول 91 متر ثبت شده است.

بنا گزارش روزنامه «واشینگتن پست» و طبق تحلیل‌های کارشناسان و داده‌های ویدیوها و آمار ارائه شده مشخص شده که در این مناطق گورهایی دسته جمعی برای دفن تعداد زیاد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در شهر قم حفر شده است.

قرنطینه قم

به دنبال گستردگی شیوع ویروس جدید کرونا در شهر قم یکی از مسئولان این ایرانی خواستار قرنطینه شدن فوری این شهر شده بود.

عبدالکریم حسین‌زاده یکی نمایندگان پارلمان ایران هشدار داده بود چنانچه شهرهای قم و رشت قرنطینه نشوند ایران از نظر میزان تلفات و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به اولین کشور در جهان تبدیل خواهد شد.

حسین‌زاده در «توئیتر» نوشت :« بر تعداد جنازه‌ها در قم انباشته می‌شود» و به گستردگی شیوع کرونا در شهر رشت نیز اشاره کرد.

این نماینده پارلمان ایران از تقصیر مقامات کشورش در عدم اعلام به موقع انتشار ویروس کرونا انتقاد کرد. او دولت را به خاطر پنهان‌کاری درباره اعلام شیوع ویروس کرونا مسئول دانسته و گفته عدم اطلاع‌رسانی به موقع دولت باعث شده مردم فرصت پیشگیری و محافظت از خودشان در برابر ابتلا به ویروس کرونا را از دست بدهند.

این مقام پارلمانی ایرانی تاکید کرد که شهر قم می‌بایست فورا و بلافاصله پس از مشخص شدن آن به عنوان کانون انتشار کرونا در ایران، قرنطینه شود.

از سویی دیگر مقامات ایرانی پنج‌شنبه از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا خبر داده و اعلام کردند طی 24 ساعت گذشته 1075 مورد جدید ابتلای به ویروس کرونا در ایران تشخیص داده شده است. و تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا نیز به 429 فوتی افزایش یافته است.

در روزهای اخیر تعداد زیادی از مسئولان ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شدند و علاوه بر آن گزارش‌ها از ابتلای بیش از 20 تن از نمایندگان پارلمان ایران به این ویروس حکایت دارد.

بنا به خبرگزاری فارس، رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران ایران چهارشنبه از مرگ 5 تن از عناصر سپاه پاسداران ایران در اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و گفت که بیش از 100 هزار تن از نیروهای کادر سپاه در زمینه مبارزه با ویروس کرونا فعال هستند.

از سویی محمد جواد ایروانی مسئول بازرسی و حسابرسی دفتر علی خامنه‌ای رهبر ایران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نتیجه شیوع ویروس کرونا که اکنون بنا به اعلام سازمان بهداشت جهانی وارد مرحله «همه‌گیری جهانی» شده، مبتلا شده است.

از طرفی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در بالاترین آمار روزانه درباره تلفات شیوع ویروس کرونا، ظرف 24 ساعت گذشته 63 تن دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران جان خود را از دست دادند.

در همین راستا کیانوش جهان‌پور سخنگوی وزارت بهداشت ایران در کنفرانسی خبری تلویزیونی گفت که «بنا به نتایج آزمایشگاهی به دست آمده 958 مورد جدید ابتلای به ویروس کرونا تشخیص داده شده که با این وجود آمار کلی مبتلایان به ویروس کوید - 19 در ایران به 9 هزار مورد افزایش یافته است».

این مقام وزارت بهداشت ایران تایید کرد که ظرف 24 ساعت گذشته 63 مورد دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران جان خود را از دست داده‌اند که با این وجود تعداد کلی فوتی‌ها به 354 مورد افزایش یافته است».

پس از آن نیز مقامات ایرانی از افزایش تعداد فوتی‌های مبتلای به ویروس کرونا به 429 مورد خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید