7 نفر در کرج به دلیل مسمومیت الکلی جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج اعلام کرد که چندین نفر در این استان دچار «مسمومیت الکلی» شدند که هفت نفر از آنها جان باختند.

با شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش نگرانی از گستردگی این بیماری، برخی برای پیشگیری از ابتلا به خوردن الکل روی آورده‌اند با این ذهنیت که الکل باعث حفظ آنها از کرونا شود. اما مصرف الکل تقلبی باعث جان باختن تعدادی از افراد در کرج شده است، محمد آقایاری، معاون دادستان عمومی و انقلاب کرج با اعلام جان باختن 7 نفر در این استان در اثر این عارضه، دوشنبه 9 مارس 2020، به خبرگزاری ایسنا اظهار کرد که این افراد با «فریب محتواهای فضای مجازی» و به گمان «مقابله با کرونا یا درمان» آن، اقدام به مصرف الکل متانول کرده بودند که پس از مسمومیت جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، دادگستری البرز نیز با هشدار نسبت به عواقب جانی و صدمه مصرف الکل متانول به سلامت و بینایی از انجام تحقیقات به منظور برخورد قضایی درباره افراد دخیل در این موضوع خبر داد.

بر اساس گزارش ایسنا، تاکنون بیش از 180 نفر در استان البرز مبتلا به بیماری کرونا شده و 15 نفر از آنها جان باختند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، روز گذشته با اشاره به خطر جدی شیوع گسترده بیماری کرونا، در این استان وضعیت قرمز اعلام کرد.

این دانشگاه از شهروندان کرجی خواست تاز از رفت و آمدهای غیرضروری، مسافرت و دید و بازدید یا برگزاری مهمانی خودداری کنند.

روز گذشته نیز در اهواز هفت نفر به دلیل مصرف الکل تقلبی جان خود را از دست دادند که امروز تعداد آنها به شدت افزایش یافت.
بر اساس گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد که 218 نفر به دلیل مسمومیت الکلی در بیمارستان‌ها بستری هستند و 20 نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

وی روز گذشته، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را 69 نفر و تعداد جان باختگان را 16 نفر اعلام کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید