خبرگزاری انتخاب: آمار واقعی مرگ‌ومیر کرونا در ایران 2000 نفر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صاحب امتیاز خبرگزاری انتخاب با انتشار توئیتی اعلام کرد که آمار واقعی فوت‌شدگان بر اثر کرونا بسیار بیش از آمار اعلام شده از سوی وزیر بهداشت است و عدد واقعی آن حدود 2000 نفر است.

مصطفی فقیهی، صاحب امتیاز خبرگزاری انتخاب، دوشنبه 9 مارس 2020، با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود، اعلام کرد که آمار واقعی مرگ‌ومیر در اثر کرونا بیشتر از آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت است.

او در این باره نوشت: «آقای نمکی! آمار واقعی مرگ‌ومیر را نمی‌گویی؟باشد من جای شما انجام وظیفه می‌کنم! مردم عزیز ایران! تعداد فوتی مشکوک به کرونا نزدیک به 2000 تن در کشور(یکدهم آمار رسمی)است که بیش از 130نفر، تنها دیروز در تهران و گیلان فوت کرده‌اند!».

او در ادامه نوشت: «آقای نمکی!بیش از این نمک بر زخم مردم نپاش!».

این در حالی است که کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار کرونا در ایران را هفت هزار نفر اعلام کرد.

وی همچنین درباره فوتی‌های این بیماری نیز گفت: «متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته 43 نفر از مبتلایان جدید کووید 19 جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 237 مورد رسید».

این نخستین باری نیست که وزارت بهداشت متهم به پنهان‌کاری در اعلام آمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان کرونا می‌شود.

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس ایران نیز آمار مبتلایان به کرونا در ایران را غیرواقعی دانست و گفت که آمار ویروس کرونا در ایران «به شوخی» گرفته شده است.

همچنین نماینده رشت در مجلس هم آمار فوتی‌ها از سوی وزارت بهداشت را «چیزی شبیه شوخی» دانسته و وضعیت گیلان را وخیم توصیف کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید