ایران... معاون سابق اداره سیاسی سپاه در اثر ابتلا به کرونا درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران دوشنبه 9 مارس از مرگ فرزاد تذری معاون اسبق اداره سیاسی سپاه و از بنیانگذاران هفته‌نامه «صبح صادق» در بیمارستان بقیه الله تهران خبر دادند.

بر اساس گزارش تسنیم، تذری یکی از مسئولان سابق اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و مدتی را هم در اطلاعات سپاه فعالیت کرد.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران روز یک‌شنبه 8 مارس 2020 از شناسایی 743 مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ 194 نفر و همچنین ابتلای 6566 نفر دیگر خبر داد. به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت ایران «از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 743 مورد بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به 6566 نفر رسید.»

محمدحسین قربانی، نماینده وزیر بهداشت ایران در استان گیلان نیز روز یک‎شنبه 8 مارس از جان‌باختن بیش از 200 نفر در این استان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش سایت «گیل خبر» نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت ایران در گیلان در جلسه فوق‌العاده کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت، آمار فوت‌شدگان مبتلا به کرونا در گیلان را بالغ بر 200 نفر اعلام کرد و افزود: حدود 800 الی 900 نفر در گیلان به این ویروس آلوده شده‌اند.

او با انتقاد از مناسب نبودن زیرساخت‌های گیلان گفت: «استان قم یک بیمارستان جامع با 500 تخت را برای درمان بیماران کرونا اختصاص داده، ولی در گیلان بیماران کرونایی به صورت پراکنده بستری هستند.»

قربانی تاکید کرد: «هنوز نتوانسته‌ایم مردم را قانع کنیم یک دشمن تمام عیار رو به روی ما قرار گرفته و با هر زبانی که بتوانیم به مردم می‌گوییم در خانه‌های خود بمانند.»

او در پایان شرایط گیلان را در شیوع ویروس کرونا نامطلوب دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید