کمیسیون بهداشت استان گانسو چین: 17 شهروند چینی بازگشته از ایران کرونا دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کمیسیون بهداشت و درمان استان گانسو در شمال غرب چین اعلام کرد که 17 نفر از 311 شهروند چینی که از ایران به کشورشان بازگشتند، مبتلا به کرونا هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، کمیسیون بهداشت و درمان استان گانسو چین، شنبه 7 مارس 2020، با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود، از قرنطینه 17 شهروند چینی از میان 311 نفر آنها که از ایران بازگشته‌اند، به دلیل ابتلا به کرونا خبر داد، زمان بازگشت این شهروندان چینی، از تاریخ 2 تا 5 مارس بود.

پیش از این، مقامات بهداشتی و درمانی استان گانسو اعلام کردند که آزمایش کرونای 11 تبعه چینی که از ایران به این استان آمده‌اند، مثبت است که با این رقم شمار افراد مبتلا به کرونا که از ایران به این استان برگشته‌اند به 28 تن می‌رسد.

200 شهروند چین نیز بر اساس اعلام رسانه‌های این کشور، هفته گذشته از ایران به کشورشان بازگشتند.

در ادامه بیانیه کمیسیون بهداشت استان گانسو آمده است، در حال حاضر 283 مسافر که از ایران وارد این استان شده‌اند در قرنطینه هستند.

در استان گانسو، پیش از ورود افراد مبتلا به کرونا از ایران، 91 مورد ابتلاء به این بیماری و دو مورد فوت، ثبت شده بود.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین تاکنون به 80 هزار و 813 تن و آمار افرادی که به دلیل ابتلا به این ویروس نیز فوت شده‌اند به سه هزار و 73 نفر رسیده است.

مقام‌های بهداشتی چین بامداد شنبه اعلام کردند که در ادامه روند نزولی شمار مبتلایان به ویروس کرونا،‌ در 24 ساعت گذشته آزمایش 99 نفر مثبت اعلام شده است.

به گفته آنها در 24 ساعت گذشته، 28 مورد جدید نیز در نتیجه ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

از سوی دیگر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، تاکنون 5823 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند و 145 نفر هم جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که شمار موارد ابتلاء به این ویروس، که دانشمندان هنوز درمانی برای آن پیدا نکرده اند، همچنان رو به افزایش است. به گزارش خبرگزاري رويترز، سرشماري جديد، براساس داده هاي وزارتخانه هاي بهداشت و مقامات دولتي، نشان داد كه شمار موارد مبتلاء به ویروس کرونا در سراسر جهان تا روز جمعه 6 مارس، از 100000 نفر، فراتر رفته است.

از آنجا که ویروس کرونا بر اساس آخرین داده‌ها، به بیش از 80 کشور جهان گسترش یافته است، سازمان ملل متحد هشدار داد که حقوق بشر باید در تدابیر مربوط به ایزوله‌سازی که در همه شهرها یا مناطق آلوده به اجرا درمی‌آیند، مراعات شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید