صادرات معکوس؛ 11 مورد ابتلاء به کرونا در یک هواپیما از ایران به مقصد چین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تلویزیون چین روز جمعه 6 مارس، اعلام کرد که 11 مورد از بیماری کورونا ویروس را درمیان مسافران هواپیما وارده شده از ایران، ثبت کرده است.

یک مقام دولت چین گفت: «ما 11 مورد را در یک هواپیمای تجاری به پرواز در آمده از ایران، شناسایی کردیم که در استان گانسو در شمال غربی چین، فرود آمد.»

علاوه بر این، تلویزیون دولتی چین (سی.سی تی وی) که این خبر را نقل کرد، بدون این که روشن سازد موارد مزبور، ایرانی بودند یا چینی، افزود، 311 مسافر که از ایران آمده بودند، در مرکز قرنطینه لانتشو، مرکز استان گانسو قرار داده شدند.

گفتنی است که پیش از شناسایی موارد جدید وارد شده از ایران، در استان گانسو، 91 مورد ابتلاء به کورونا و دو مورد فوت، ثبت شده است.

پکن سه شنبه گذشته اعلام كرد كه هواپیمائی را برای تخلیه شهروندان چینی که هم اکنون در تهران هستند، ارسال خواهد کرد که این امر به نوعی، بیانگر پارادوکس و وضعیت سردرگمی است که وخامت وضعیت بهداشتی در ایران را نشان می دهد.. روزنامه انگلیسی زبان چینی «گلوبال تایمز» به نقل از کارمندان سفارت چین در تهران نوشت: این هواپیما با ظرفیت 200 صندلی در همان روز( سه شنبه) به پایتخت ایران خواهد رسید.

این در حالی است که شمار موارد ابتلاء به این ویروس، که دانشمندان هنوز درمانی برای آن پیدا نکرده اند، همچنان رو به افزایش است. به گزارش خبرگزاري رويترز، سرشماري جديد، براساس داده هاي وزارتخانه هاي بهداشت و مقامات دولتي، نشان داد كه شمار موارد مبتلاء به ویروس کرونا در سراسر جهان تا روز جمعه 6 مارس، از 100000 نفر، فراتر رفته است.

از آنجا که ویروس کرونا بر أساس آخرین داده ها، به بیش از 80 کشور جهان گسترش یافته است، سازمان ملل متحد هشدار داد که حقوق بشر باید در تدابیر مربوط به ایزوله سازی که در همه شهرها یا مناطق آلوده به اجرا در می آیند، مراعات گردد.

شرکت هواپیمائی ماهان متهم به انتقال کرونا

آخرین اطلاعات پروازی دیروز، پنجشنبه 5 مارس، نشان داد که پروازهای شرکت ماهان به چین که متهم به انتقال کرونا به ایران و از آنجا به خاور میانه است، علی رغم اعلام خبر توقف پرواز میان دو کشور به دلیل شیوع ویروس در ژانویه گذشته، همچنان ادامه دارند.

به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی ایران ایسنا ، در پی شیوع ویروس کرونا در چین ، دولت ایران در 31 ژانویه سال 2020، پروازها را به سمت و از چین ممنوع اعلام کرد، اما شرکت هواپیمایی ماهان وابسته به سپاه پاسداران، پروازها را به شهرهای چین ادامه داد.

ایران روز جمعه 6 مارس، 17 مورد جدید مرگ در اثر کرونا را اعلام کرد که شمار مجموع کشته شدگان را به 124 نفر افزایش داد.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت در یک کنفرانس خبری گفت: «ما از وجود 1234 مورد جدید اطمینان حاصل کرده ایم که رکورد جدیدی در روزهای اخیر است و این باعث افزایش شمار مبتلایان به 4747 نفر می شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size