به دلیل شیوع کرونا: ازبکستان پروازها به ایران ایتالیا و افغانستان را متوقف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه ازبکستان اعلام کرد به دلیل شیوع کرونا در ایران، ایتالیا و افغانستان، پروازها به این کشورها را برای پیشگیری از گسترش بیشتر این بیماری، متوقف می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه ازبکستان دوشنبه 2 مارس 2020، اعلام کرد که همه پروازهای ورودی و خروجی خود به ایران، ایتالیا و افغانستان را به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشورها، متوقف کرده است.

این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای، دلیل این تصمیم را «نگرانی از شیوع ویروس کرونا» عنوان کرد.

وزارت بهداشت ایران، امروز آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا را اعلام کرد. بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این وزارتخانه، تعداد موارد مشکوک ابتلا به کرونا را 4312 مورد دانست که از این تعداد 1501 مورد مثبت اعلام شد که در این میان، 66 نفر جان باختند.

ایتالیا نیز که تبدیل به کانون کرونا در اروپا شده، جدیدترین آمار کرونا در این کشور را 1700 مورد مبتلا و 34 فوتی اعلام کرد. همچنین مقامات ایتالیایی اعلام کردند که شمار مناطق کرونا زده به 30 منطقه رسیده است.

اما در کشور افغانستان تاکنون تنها یک مورد کرونای مثبت در ولایت هرات، ثبت شده است و نتیجه آزمایش 10 مورد دیگر که به تازگی در ولایت‌های مختلف افغانستان شناسایی شده بودند، منفی بود.

وزارت بهداشت افغانستان در این باره گفت که تنها مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان، سابقه سفر به قم ایران را داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید