طلبه ایرانی کشته شده در حمله هوایی ترکیه به ادلب برای جنگ یا موعظه دینی آمده بود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک طلبه ایرانی، شب گذشته در حملات هوایی ارتش ترکیه به مواضع حزب‌الله در استان ادلب سوریه کشته شد.

خبرگزاری فارس، شنبه 29 فوریه 2020، از کشته شدن یک طلبه ایرانی طی حمله هوایی روز گذشته ارتش ترکیه به ادلب خبر داد.

منابع خبری ایرانی هیچ اطلاعاتی درباره این طلبه و اینکه جزو چه تشکیلاتی بوده ارایه نکرده‌اند؛ برخی از سایت‌های ایرانی حتی از ذکر اینکه این طلبه در حمله هوایی ترکیه کشته شده خودداری کرده‌اند.

ارتش ترکیه پس از کشته شدن دست‌کم 33 نظامی این کشور توسط «نیروهای رژیم سوریه» در شمال غربی این کشور، این حمله هوایی را عملیاتی کرد.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران ایران سید علی زنجانی را «طلبه ایرانی مدافع حرم» معرفی کرده که «در حملات هوایی به مواضع نیروهای مقاومت در استان ادلب سوریه به شهادت رسید»، بر اساس این گزارش مشخص می‌شود که این روحانی جوان برای وعظ و یا برپایی مراسم مذهبی به سوریه اعزام نشده بود بلکه او که دارای دو فرزند به نام‌های «سید ابراهیم و زینب سادات» است برای شرکت در جنگ داخلی سوریه آمده بود؛ هیچ اشاره‌ای هم به حوزه‌ای که در آن درس می‌خوانده نشده است.

ایران می‌گوید که نیروهایش در سوریه تنها برای مشورت‌دهی به ارتش رژیم اسد در سوریه حضور دارند اما بر خلاف این مدعا نه تنها نیروهای ایرانی در این کشور حضور نظامی عملیاتی دارند، بلکه سپاه پاسداران همچنین شبه‌نظامیان فرقه‌گرا را از افغانستان، پاکستان، عراق و لبنان به سوریه آورد و ضمن مسلح کردن این گروه‌ها آنها را مستقیما درگیر جنگ داخلی سوریه کرد.

قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران مهندس اصلی دخالت نظامی جمهوری اسلامی در منطقه بود.

پس از کشته شدن نظامیان ترکیه، رئیس جمهور این کشور نشستی با حضور مقام‌های ارشد امنیتی برگزار کرد.
ارتش ترکیه بعد از این جلسه، حمله به مواضع سوریه را شروع کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، فخرالدین آلتون مدیر ارتباطات این کشور گفت که «کلیه اهداف شناخته شده» دولت سوریه هدف گلوله‌باران از هوا و یگان‌های زمینی هستند.

بر اساس گزارش مشرق‌نیوز، تعدادی از اعضای حزب‌الله لبنان در حمله هوایی غافلگیرانه ارتش ترکیه در استان ادلب کشته شدند.
منابع خبری گزارش می‌دهند به احتمال زیاد ارتش ترکیه در ادامه حملات روزهای اخیر به مواضع ارتش سوریه در ادلب، یک مرکز تجمع نیروهای مقاومت را هدف قرار داده است.

تاکنون، کشته شدن سه تن و مجروحیت 10 عضو دیگر تائید شده است. برخی آمار تایید نشده هم از کشته شدن 10 تن در این حمله خبر می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size