بندرعباس؛ آتش زدن درمانگاهی به گمان نگهداری بیماران کرونایی انتقالی از قم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری‌های ایران برخی از افراد در شهرک توحید بندر عباس به گمان اینکه بیماران کرونایی در درمانگاه شهرک نگهداری می شوند آن را به آتش کشیدند.

در گزارش‌های منتشره در شبکه‌های اجتماعی آمده، چنین شایعه شده بود که 10 مورد مبتلا به کرونا از شهر قم منتقل و در درمانگاه شهرک توحید بستری شدند.

به نوشته خبرگزاری فارس: «شایعه بی پایه و اساس نگهداری بیماران کرونایی در یک درمانگاه در بندرعباس موجب تحریک مردم و برخی افراد در شهرک توحید و آتش‌زدن درمانگاه شد.»

این خبرگزرای در ادامه افزود: «عوامل پلیس و آتش‌نشانی بلافاصله در محل وقوع آتش‌سوزی حاضر شده و ضمن دعوت مردم به آرامش، آتش رخ داده در محوطه درمانگاه را اطفا کردند.»

فارس به نقل از «فاطمه نوروزیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان» با رد شایعه بستری بودن بیماران کرونایی در این محل، اظهار کرد: «چند مرکز درمانی در بندرعباس برای مراجعه اولیه مردم به منظور بررسی علایم حاد تنفسی در نظر گرفته شده است که یکی از آنها در شهرک توحید است تا عوامل درمانی مستقر در این درمانگاه‌ها پس از بررسی‌های اولیه و در صورت حاد بودن شرایط بیماران، آنها را به بیمارستان شهید محمدی اعزام کنند.»

او بستری شدن بیماران کرونایی در درمانگاه‌ها را شایعه نامید و رد کرد و در زمینه بیان داشت: «در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بخش ویژه بستری افراد مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده است و اساسا هرگونه شایعه درباره بستری بیماران کرونایی در درمانگاه‌ها کذب است.»

پنهانکاری و تناقض آمارهای ارائه شده توسط مسئولان ایرانی به بدگمانی‌ها در این باره در میان مردم ایران دامن زده است. پیش از این وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

پومپئو روز جمعه 28 فوریه نیز گفت گفت: «ایران که از سوی آمریکا تحت تحریم است، زیرساخت‌های قوی در حوزه بهداشت ندارد... ایران نه زیرساخت بهداشتی دارد و نه حاضر است اطلاعات [مربوط به کرونا] را به اشتراک بگذارد.»

خبرگزاری ایلنا روز جمعه به نقل از کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گزارش کرد:« در مجموع با آمار امروز ظهر 388 نفر تاکنون به طور قطعی به کووید 19 مبتلا شده‌اند که از این تعداد 73 نفر بهبود پیدا‌ کرده‌اند و ترخیص شده‌اند و 34 نفر تا امروز ظهر جان خود را از دست داد‌ه‌اند.»

ایلنا همچنین از قول ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نوشت که آمار مبتلایان در ایران ممکن است 10 تا 15 هزار نفر باشد.

بی‌بی‌سی فارسی شامگاه جمعه در گزارشی به نقل از منابع خود از درگذشت دست‌کم 210 نفر در ایران بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد.

آمار مرگ دست گم 210 نفر در حالی مطرح شده که منابع رسمی ایران گفته‌اند تا کنون 34 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. چندی پیش نماینده قم در مجلس ایران از مرگ بیش از 50 نفر در این شهر خبر داد ولی وزارت بهداشت این آمار را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید