افزايش شمار مبتلايان به كرونا در ايران به 593 نفر و تایید مرگ 43 نفر دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش روز شنبه 29 فوریه 2020 ضمن تایید مرگ 43 نفر بر اثر کرونا گفت که تعداد مبتلايان به کووید 19 در ايران به 593 نفر افزایش یافته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: «از ظهر روز گذشته 205 نفر مبتلای جدید به کووید 19 در کشور شناسایی شده است.»

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت تصریح کرد: «بر این اساس تعداد مبتلایان کرونا در کشور به 593 نفر و تعداد افراد فوت شده به 43 نفر رسیده است.»

این مقام مسئول ایرانی در ادامه مدعی شد که از این تعداد 123 بهبود یافته‌اند.

گفتنی است پیشتر بی‌بی‌سی فارسی درگزارشی تعداد قربانیان کرونا در ایران را دست کم 210 نفر عنوان کرده بود.

آمار مرگ دست گم 210 نفر در حالی مطرح شده که چندی پیش نماینده قم در مجلس ایران از مرگ بیش از 50 نفر در این شهر خبر داد ولی وزارت بهداشت این آمار را رد کرد.

تناقض آمارهای ارائه شده توسط مسئولان ایرانی به بدگمانی‌ها در این باره دامن زده است. پیش از این وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

پمپئو روز جمعه 28 فوریه نیز گفت: «ایران که از سوی آمریکا تحت تحریم است، زیرساخت‌های قوی در حوزه بهداشت ندارد... ایران نه زیرساخت بهداشتی دارد و نه حاضر است اطلاعات [مربوط به کرونا] را به اشتراک بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size