پمپئو: ایران نه زیرساخت مبارزه با کرونا را دارد و نه اطلاعاتش را به اشتراک می‌گذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 28 فوریه 2020 در نشست استماع کمیته روابط خارجی کنگره این کشور از عدم شفافیت ایران درباره بحران کرونا ابراز نگرانی کرد و گفت که آمریکا برای کمک به ایران برای مبارزه با ویروس کرونا که تا کنون جان 43 شهروند این کشور را گرفته، اعلام آمادگی کرد.

پمپئو در این نشست گفت: «ایران که از سوی آمریکا تحت تحریم است، زیرساخت‌های قوی در حوزه بهداشت ندارد... ایران نه زیرساخت بهداشتی دارد و نه حاضر است اطلاعات [مربوط به کرونا] را به اشتراک بگذارد.»

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که تا زمانی که ایران مانند یک حکومت طبیعی رفتار نکند، کشورش به اعمال فشار بر ایران ادامه خواهد داد.

پمپئو تاکید کرد که دولت ترامپ در قبال هر تهدیدی که از سوی ایران، دوستان و همپیمانانش برای امنیت ملی آمریکا ایجاد کنند، سهل‌انگاری نخواهند کرد و گفت ایران باید پس از کشته شدن قاسم سلیمانی که برای کشتن آمریکایی‌ها در منطقه برنامه‌ریزی می‌کرد، جدیت و آمادگی آمریکا را درک کرده باشد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا، پیش از این نیز و دریک كنفرانس مطبوعاتی که سه‌شنبه 25 فوریه برگزار شد، با تأکید بر این‌که تهران، جزئیات زیادی در مورد شیوع ویروس را مخفی کرده، ابراز نگرانی کرد که «ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

پمپئو از ایران خواست تا در مورد شیوع این بیماری «حقیقت را بگوید» او اظهار داشت: «همه کشورها، از جمله ایران، باید حقیقت را در مورد ویروس کرونا بگویند و با سازمان‌های بین‌المللی همکاری کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید