نائب‌رئیس پارلمان ایران: شهرهای آلوده را سریعا قرنطینه کنید؛ نباید وقت را از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسعود پزشکیان نائب‌رئیس پارلمان ایران از دولت این کشور خواست تا شهرهای آلوده را در اسرع وقت قرنطینه کند زیرا به گفته او نباید وقت را از دست داد.

نایب رئیس مجلس شورای ایران تأکید کرد: «دولت باید کاملا قاطعانه و در اسرع وقت شهرهای آلوده را قرنطینه‌ کند.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مسعود پزشکیان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نسبت به شیوع ویروس کرونا هشدار داد و نوشت: «بنده معتقدم نباید وقت را از دست داد، دولت باید کاملا قاطعانه و در اسرع وقت قرنطینه‌ی شهرهای آلوده، منع رفت و آمد و تعطیلی ارگان‌های دولتی را با اتخاذ تدابیری که کمترین لطمه به مردم وارد شود را با نظر کارشناسان داخلی و خارجی اعمال کند.»

منابع رسمی ایران روز جمعه گفتند تا کنون 34 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. چندی پیش نماینده قم در مجلس ایران از مرگ بیش از 50 نفر در این شهر خبر داد ولی وزارت بهداشت این آمار را رد کرد.

تناقض آمارهای ارائه شده توسط مسئولان ایرانی به بدگمانی‌ها در این باره دامن زده است. پیش از این وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

خبرگزاری ایلنا روز جمعه به نقل از کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گزارش کرد:« در مجموع با آمار امروز ظهر 388 نفر تاکنون به طور قطعی به کووید 19 مبتلا شده‌اند که از این تعداد 73 نفر بهبود پیدا‌ کرده‌اند و ترخیص شده‌اند و 34 نفر تا امروز ظهر جان خود را از دست داد‌ه‌اند.»

ایلنا همچنین از قول ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نوشت که آمار مبتلایان در ایران ممکن است 10 تا 15 هزار نفر باشد.

در همین حال بی‌بی‌سی فارسی شامگاه جمعه گزارش کرد براساس اطلاعاتی که به دست آورده تا شامگاه پنج‌شنبه 27 فوریه 2020 دست کم 210 نفر در ایران بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند. براساس این گزارش بیشترین کسانی که جان باخته‌اند، در تهران بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید