بی‌بی‌سی فارسی: کرونا در ایران جان دست کم 210 نفر را گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بی‌بی‌سی فارسی گزارش کرد براساس اطلاعاتی که به دست آورده تا شامگاه پنج‌شنبه 27 فوریه 2020 دست کم 210 نفر در ایران بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند. براساس این گزارش بیشترین کسانی که جان باخته‌اند، در تهران بوده‌اند.

آمار مرگ دست گم 210 نفر در حالی مطرح شده که منابع رسمی ایران گفته‌اند تا کنون 34 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. چندی پیش نماینده قم در مجلس ایران از مرگ بیش از 50 نفر در این شهر خبر داد ولی وزارت بهداشت این آمار را رد کرد.

تناقض آمارهای ارائه شده توسط مسئولان ایرانی به بدگمانی‌ها در این باره دامن زده است. پیش از این وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که « ایران ممكن است جزئیات حیاتی و بسیار مهمی را در مورد شیوع این بیماری همه‌گیر، پنهان کرده باشد.»

پومپئو روز جمعه 28 فوریه نیز گفت گفت: «ایران که از سوی آمریکا تحت تحریم است، زیرساخت‌های قوی در حوزه بهداشت ندارد... ایران نه زیرساخت بهداشتی دارد و نه حاضر است اطلاعات [مربوط به کرونا] را به اشتراک بگذارد.»

خبرگزاری ایلنا روز جمعه به نقل از کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گزارش کرد:« در مجموع با آمار امروز ظهر 388 نفر تاکنون به طور قطعی به کووید 19 مبتلا شده‌اند که از این تعداد 73 نفر بهبود پیدا‌ کرده‌اند و ترخیص شده‌اند و 34 نفر تا امروز ظهر جان خود را از دست داد‌ه‌اند.»

ایلنا همچنین از قول ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نوشت که آمار مبتلایان در ایران ممکن است 10 تا 15 هزار نفر باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید