نایب رئیس سیاست خارجی مجلس ایران: دشمن به بهانه کرونا دنبال سلب آرامش ما است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد جواد جمالی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران جمعه 28 فوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت، دشمن به بهانه کرونا به دنبال سلب آرامش کشور است.

جمالی گفت: «دشمن از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی می‌خواهد همه مسائل اجتماعی ما را به موضوعی امنیتی تبدیل کند». او گفت: «نمونه آن را در اظهارات پمپئو دیدیم که چطور درباره وضعیت کرونا در کشور ما دخالت کرد یا این که ترامپ طوری درباره کرونا در ایران صحبت کرد که انگار یادش رفته آنها ما را تحریم دارویی کرده‌اند».

وی افزود: «دشمنان از طریق فضای مجازی می‌خواهند مردم را بترساندند سوال این است که چطور آمار سایر کشورها را اعلام نمی‌کنند. کشورهایی که موارد فوتی‌شان به دلیل ابتلا به کرونا بیشتر از ما بوده است. اینها نشان می‌دهد هدف دشمن سلب آرامش مردم است».

جمالی در ادامه افزود: «مردم هم باید درباره جانشان حساس باشند حاکمیت تمام کوشش را برای حمایت از مردم انجام می‌دهد آموزش‌ها و اطلاع رسانی‌ها صورت می‌گیرد مردم پیشگیری‌های لازم را کرده و مسائل بهداشتی را رعایت کنند. بدانند معاندان هم می‌خواهند آرامش جامعه را بر هم بزنند».

وی با تاکید بر این که مجلس و دولت کنار مردم هستند افزود: «دشمن بعد از اعمال تحریم‌ها به دنبال تعطیل کردن کشور و زدن ضربه اقتصادی است پس باید حواسمان به نقشه دشمنان باشد البته که در عین حال در صورت نیاز باید برخی جاها قرنطینه و تعطیل شود این کار باید براساس تصمیمات داخلی و نه فشارهای سیاسی بیرون صورت گیرد».

این گفته‌های عضو مجلس ایران در حالی است که پس از شیوع ویروس کرونا در ایران شماری از کشورها پروازهای به/از ایران را لغو کرده اند. قاب ذکر است که ایران پس از چین دومین کشور کرونازده در جهان عنوان شد.

روز گذشته (27 فوریه) کنفدراسیون فوتبال آسیا از لغو بازی‌های هر چهار نماینده ایران و همچنین تکبازی نماینده کره‌جنوبی در هفته سوم و بازی سپاهان در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

در پی شیوع ویورس کرونا در کشورهای ایران و کره جنوبی و لغو پروازها از ایران به برخی از کشورهای منطقه، AFC نیز بازی‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهرخودرو را لغو کرد.

قبل از این کشورهای اردن، سعودی و ترکیه ورود ایرانی‌ها به خاکشان را ممنوع اعلام کرده و بیشتر کشورها پرواز ها به ایران را لغو کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید