آتش‌سوزی در قم پنج کشته و 67 مصدوم بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی سازمان اورژانس ایران اعلام کرد که با وقوع آتش‌سوزی در مجتمع مسکونی 200 واحدی سحر در خیابان انسجام شهر قم، پنج نفر کشته و 67 نفر مصدوم شدند.

مجتبی خالدی از کشته شدن پنج نفر و مصدوم شدن 66 تن در پی وقوع حریق در مجتمع مسکونی سحر در خیابان انسجام شهر قم خبر داد.

او به خبرگزاری ایسنا گفت: «ساعت 03:11 دقیقه بامداد امروز وقوع حریق در چند بلوک آپارتمانی به اورژانس کشور اعلام شد که بلافاصله 12 آمبولانس به محل حادثه واقع در انسجام، خیابان محرابی اعزام شدند».

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، حمید کریمی، سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم نیز، زمان وقوع این حادثه را ساعت 3:00 بامداد جمعه 28 فوریه 2020 در مجمتمع مسکونی سحر اعلام کرد.

او با بیان اینکه حتی طبقات منفیِ این مجتمع نیز درگیر حریق شده بود، بیان کرد: «به دلیل انتشار دود در طبقات فوقانی، بسیاری از ساکنان محبوس شده بودند که خوشبختانه با تلاش همکارانم بیش از 100 نفر رهاسازی شدند».

سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم، از اطفای کامل حریق در این مجتمع خبر داد، اما درباره تلفات جانی حادثه اعلام کرد که هنوز آمار دقیقی ندارد.

بر اساس این گزارش، دست‌کم چهار نفر در این آتش‌سوزی جان باختند، اما سخنگوی آتش‌نشانی قم تاکید می‌کند که باید تمام واحدهای این مجتمع بررسی شود تا بتوان آمار دقیق‌تر را اعلام کرد.

محسن چاووشی، مسئول آموزش و پژوهش اورژانس قم نیز با تأیید این آمار، گفت: «متاسفانه بر اثر این حادثه 67 نفر مصدوم شدند که 39 نفر به مراکز درمانی سطح شهر منتقل و 28 نفر نیز به صورت سرپایی در محل حادثه مداوا شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید