گفت‌وگوی دو پرستار اهوازی با العربیه: دو نفر در اهواز بر اثر کرونا جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

یک پرستار در بیمارستان رازی، در گفت‌وگو با العربیه فارسی از فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در این مرکز درمانی خبر داد، همچنین یک پرستار دیگر در بیمارستان امام اهواز مرگ یک بیمار در اثر ابتلا به کرونا را اعلام کرد.

یک پرستار بیمارستان رازی، در گفت‌وگو با العربیه سه‌شنبه 25 فوریه 2020، از مرگ یک بیمار در سه روز پیش، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، خبر داد.

او که نخواست نامش فاش شود با ابراز نگرانی نسبت به عدم اطلاع‌رسانی به شهروندان اهوازی برای رعایت موارد لازم جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری واگیردار، بیان کرد که تمامی کادر پزشکی، از طرف نیروهای امنیتی تحت فشار هستند تا در این باره هیچ اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار ندهند.

یک پرستار دیگر نیز در بیمارستان «امام خمینی» اهواز خواست تا بدون فاش شدن نامش اطلاعاتی را درباره مرگ یک بیمار مبتلا به کرونا در روز یکشنبه، به العربیه گزارش دهد. او با بیان اینکه جسد این بیمار پس از جان باختن، شبانه از بیمارستان خارج شد، اظهار کرد تا این لحظه اعلام نشده که دلیل جان باختن این بیمار، ابتلا به بیماری کرونا بوده است.

این در حالی است که ساسان موگهی، رئیس بیمارستان امام اهواز، پیش از این، قرنطینه شدن دو بیمار مشکوک به بیماری کرونا در این بیمارستان را تایید و یا تکذیب نکرد.

بر اساس گزارش عصرجنوب او به رسانه‌ها اعلام کرد تا هرگونه اطلاع‌رسانی در این خصوص را تنها از طریق روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پیگیری کنند.

رئیس بیمارستان امام اهواز در حالی از ارائه جزئیات درباره بیماران مشکوک به کرونا خودداری می‌کند که پیش از این، محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که نخستین کسی بود که ابتلا به کرونا را در این شهر تایید کرد، در مصاحبه‌ای زنده در صداوسیما گفت که «از آنها خواسته‌اند آماری اعلام نکنند و این موضوع به اداره کل اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت واگذار شود».
او یک روز پس از این مصاحبه، قرنطینه شد.

غلامرضا شریعتی استاندار، روز یکشنبه 23 فوریه به رسانه‌ها اعلام کرد که مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی به منظور حفظ نکات ایمنی و بهداشتی، و به درخواست مردم و رفع نگرانی بهداشتی آنها، تا پایان هفته تعطیل است.

او با استناد به گفته کارشناسان بیان کرد که هیچ مورد مثبتی از کرونا ویروس در استان مشاهده نشده و نیاز به تعطیلی مدارس و دانشگاهها نیست اما در پاسخ به دغدغه مردم و التهابات روانی و نیز با توجه به بارش‌های سنگینی که از روز دوشنبه در بالادست روی می‌دهد، این تعطیلی انجام می‌شود.

این در حالی است که هفته آینده نیز این تعطیلی تکرار خواهد شد. بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در خوزستان و با تصمیم استاندار، مدارس و دانشگاه ها هفته آینده هم تعطیل اعلام شد.

گفتنی است، پس از شیوع کرونا در قم و قرنطینه نشدن این شهر، گزارش‌هایی از ابتلا به این ویروس در شهرهای دیگر طی روزهای بعدی منتشر شد.

آخرین آمار رسمی اعلام شده توسط وزارت بهداشت ایران، از فوت 15 نفر، ابتلای 95 نفر و درگیر شدن 13 استان به این ویروس خبر می‌دهد.

از سوی دیگر، احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس ایران گفت که 50 نفر در این شهر در اثر بیماری کرونا جان باختند و به گفته او دولت از ارائه آمار درست خودداری می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید